Vyriausybėje formuojama projektų vadovų ir šios srities ekspertų bendruomenė

Vyriausybėje formuojama projektų vadovų ir šios srities ekspertų bendruomenė

Sausio 25 d. Vyriausybės kanceliarijoje įvyko pirmasis tarpinstitucinis forumas, kurį organizavo Projektų valdymo grupė. Forumo tikslas – formuoti projektų vadovų bendruomenę ir dalintis patirtimi bei įžvalgomis apie gerąsias projektų valdymo praktikas tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus institucijose.

Į renginį skaityti pranešimo buvo pakviestas Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ projektų portfelio vadovas Arūnas Plukas, kuris pristatė projektų valdymo sistemos diegimo procesą ir taikymą bendrovėje. Forumo pranešėjas su klausytojais pasidalijo įžvalgomis, kodėl buvo nutarta diegti projektų valdymą ir kaip vystytas šis procesas, su kokiais iššūkiais teko susidurti ir kokios išvados buvo padarytos įdiegus šią sistemą.

„Projektų valdymo sistema nėra baigtinis veiksmas – keičiantis projektinei aplinkai, taip pat turi vystytis ir projektų valdymo branda. Šiai sistemai palaikyti ir vystyti reikalinga paskirtas struktūrinis vienetas, atliekantis projektų valdymo funkcijas. Taip pat būtinas nuolatinis ugdymas ne tik projektų vadovams, bet ir visiems proceso dalyviams (vadovybei, komandos nariams ir kt.). Tačiau svarbiausia sąlyga – vadovybės suinteresuotumas ir įsitraukimas, o tuo šiandien mes galime pasidžiaugti“, – pagrindines projektų valdymo sistemos diegimo ir taikymo proceso metu išmoktas pamokas apibrėžė A. Plukas.

Po A. Pluko pranešimo vyko diskusija apie viešojo sektoriaus projektų valdymo iššūkius. Forumo pabaigoje Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės projektų vadovas Jonas Vadapalas pristatė projektų valdymo plėtros gaires Vyriausybėje.

„Mūsų tikslas – kurti vieningą pokyčių valdymo sistemą, grįstą geriausiomis tarptautinėmis projektų valdymo praktikomis. Plėtojamas projektinis valdymas LR Vyriausybės kanceliarijoje ir visose 14-oje ministerijų leis užtikrinti pokyčių įgyvendinimą laiku, numatyta apimtimi ir suvaldant kylančias rizikas“ – teigė J. Vadapalas

Projektų vadovas priminė, kad vieninga pokyčių valdymo sistema buvo pradėta vystyti 2017 metais Ministrui Pirmininkui suformavus vadinamąjį „strateginių projektų portfelį“, skirtą Vyriausybės prioritetams įgyvendinti. Nors iššūkių buvo įvairių, tačiau šiandien galima pasigirti, kad 98 proc. strateginių projektų įgyvendinama pagal planą.

“Per ateinančius metus norime judėti toliau – gerinti ir plėsti pradėtus kurti bendradarbiavimo tinklus su ministerijomis, diegti tam tikrus informacinių technologijų sprendimus, kad galėtume efektyviau planuoti laiką, spręsti problemas, taip pat integruotis į strateginio planavimo metodiką ir suteikti daugiau galimybių darbuotojams tobulinti kompetenciją“, – pabrėžė J. Vadapalas.

Šiuo renginiu LR Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupė inicijuoja reguliarių kas mėnesinį vyksiančių tarpinstitucinių forumų ciklą. Renginių metu bus skatinama atvirai diskutuoti ir pasidalyti taikoma viešojo valdymo institucijų veiklos organizavimo praktika ir tinkamo projektų įgyvendinimo bei koordinavimo patirtimi.

Norėdami kas mėnesį gauti aktualias naujienas apie įgyvendinamus strateginius projektus, renginius ir paskaityti apie Vyriausybėje dirbančių projektų vadovų  patirtis įgyvendinant pokyčius, prenumeruokite naujienlaiškį: http://bit.ly/PVNaujienlaiškis

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>