Vyriausiai rinkimų komisijai

Vyriausiai rinkimų komisijai

Vyriausiai rinkimų komisijai

Pirmininkei Laurai Matjošaitytei

2019 01 17

Vilnius

Prašau atidėti klausimą dėl visuomeninio rinkimų komiteto „Piliečių jėga ir teisingumas” registracijos panaikinimo, kadangi neturėjome pakankamai laiko rasti tinkamo teisininko ginti visuomeninio rinkimų komiteto interesus, bei sulaukti tinkamo teisinio išaiškinimo.

Prašau atsižvelgti į šias faktines aplinkybes:

1.    Kadangi įstatymu terminas dėl narių pasitraukimo nėra apibrėžtas, o šis klausimas VRK posėdžiuose, diskusijose ir kitais informacijos sklaidos kanalais buvo ne kartą keltas, sieksime asmeninės VRK vadovo atsakomybės, dėl nekompetencijos ir aiškių terminų nenustatymo, žinant įstatymo neapibrėžtumą ir galimą manipuliaciją.

2.    Apie komiteto galima išregistravimą mums buvo pranešta tik telefonu vieną darbo dieną prieš posėdį, jokių papildomų dokumentų nebuvo pateikta, todėl mums kaip komitetui nebuvo laiko susirasti tinkamą teisininką ir pateikti.

3.    Prašome atkreipti dėmesį, kad dėl narių išsibraukimo iš sąrašo mums buvo oficialiai pateikti du skirtingi terminai (gruodžio 7 ir gruodžio 28d. ), kas yra klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija. Pažymėtina, kad nariai yra išraukti iš komiteto sąrašo jau praėjus ne tik pirmam bet ir antram terminui, t.y gruodžio 28 d., bet tai buvo sausio 3 ir 4 dienos.

4.    Manome ,kad šis atvejis, ir ši įstatymo numatyta neapibrėžta aplinkybė yra galimas politinio susidorojimo įrankis, kurio galima tuo neapibrėžtumu ir imperatyvu, manipuliuoti, kadangi išsibraukti iš sąrašų nariams galimybė nenumato termino.

5.     Taip pat primename, dabar tenkinus partijos Tvarka ir teisingumas prašymą, dėl visuomeninio rinkimų komiteto išregistravimo, sukursite beprecedentį atvejį Lietuvoje, kadangi manome , kad tai taps politinio manipuliavimo įrankiu, ir prasidės rinkimų komitetų masinis išregistravimas. O naujo termino įvedimas po sprendimo priėmimo, prieštarautu Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsnio 2 dalyje įtvirtintam lygios rinkimų teisės principui, taip pat atsirastų prieštaravimas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnio 1 daliai, kuri piliečiams laiduoja teisę lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą, tai inter alia reiškia, kad stoti į tarnybą ir į savivaldybės tarybos narius lygiomis sąlygomis ir kandidatams  taikomi vienodi reikalavimai, visi privalo turėti teisėtą lūkestį, kad konkuruojantys kandidatai bus išrinkti tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir jis.

6.    Taip pat pabrėžiame, kad vienas ar keli, išėję komiteto nariai, tapo partijos Tvarka ir teisingumas kandidatais rinkiminiame sąraše, o su skundu dėl išregistravimo kreipėsi ta pati partija, t. y. Tvarka ir teisingumas. Todėl manome, kad partijos Tvarka ir teisingumas vadovybė, yra galimai įkalbėjusi ar kitaip paveikusi šiuos buvusius partijos Tvarka ir teisingumas narius, vėliau tapusiais šio komiteto nariais ir vėl sugrįžusius į partiją Tvarka ir teisingumas, su kuria dalyvaus artėjančiuose rinkimuose. Tokiu būdu manome, yra akivaizdus politinio susidorojimo atvejis. turi būti taikomi vienodi reikalavimai, todėl pareiškėjas, kaip kandidatas, turi teisėtą lūkestį, kad konkuruojantys kandidatai bus išrinkti tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir jis.

7.    Taip pat pabrėžiame, kad pasiliekame teisę kreiptis  į visus rinkėjus, kurių buvo pažeisti teisėti lūkesčiai ir galimybė balsuoti už norimą kandidatą ar kandidatų sąrašą į Europos Žmogaus Teisių Tesimą, teikiant grupinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti, kur vidutinė žala, skaičiuojant vienam rinkėjui , pagal susidariusią praktiką, būtų apie 3000EUR (trys tūkstančiai Eurų).

8.    Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus argumentus prašome VRK, nenaikinti visuomeninio rinkimų komiteto registracijos.

Visuomeninio rinkimų komiteto koordinatorius

Ramojus Girinskas

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>