Vilniaus teatrui „Lėlė” – Kultūros ministerijos premija
 
 
Pranešimas žiniasklaidai,
2013 m. gruodžio 19 d.,
Vilnius
Gruodžio 19 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje Vilniaus teatras ,,Lėlė” paskatintas premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus. Teatras apdovanotas už pastarųjų kelių metų edukacinę veiklą, kurios rėmuose yra tiek projektai, skatinantys vaikų ir jaunimo edukaciją regionuose, tiek kūrybiškumą lavinančios dirbtuvės užsienyje – Lenkijoje, Baltarusijoje, Italijoje. „Lėlė”, bendradarbiaudama su kino teatrais „Skalvija” ir „Pasaka”, supažindino jaunuosius žiūrovus su lėlių teatro specifika bei kinu mažyliams. Taip pat „Lėlės” teatro darbuotojai rengė ne vienas dirbtuves mažiesiems tiek Vilniaus knygų mugėje, tiek 55-tąjį jubiliejų žyminčios scenografijos parodos „JuozasART” galerijoje. Nuo 2013 m. Vilniaus teatro „Lėlė” iniciatyva imta Pakruojyje minėti Lietuvos profesionalaus lėlių teatro diena, žyminti pirmąjį lėlių teatro Lietuvoje spektaklį, kurtą iš Pakruojo kilusio Lietuvos lėlių teatro pradininko Stasio Ušinsko.
„Be galo džiaugiamės, jog esame pastebėti ir įvertinti, – teigia teatro vadovas Juozas Marcinkevičius, atsiėmęs apdovanojimą, – taip pat norėčiau pabrėžti, jog šio įvertinimo nelaikome gautu „už nuopelnus” – traktuojame tai kaip paskatinimą eiti teisingu keliu”.
Vilniaus teatro „Lėlė” misija yra orientuota į jauniausiuosius žiūrovus, greta spektaklių, prusinančių tiek pačius mažiausiuosius, tiek vyresnius, paauglius, jaunimą, nuolatos organizuojami ir edukaciniai renginiai, kurių pobūdžio skalė – labai plati. Teatre yra ne tik kuriami spektakliai, supažindinantys vaikus su kultūra, teatru apskritai, bet jaunimui ir suaugusiesiems yra pristatomas lėlių teatro kaip meno, skirto suaugusiam žiūrovui, pobūdis. Taip pat Vilniaus teatras „Lėlė” – savarankiškai ir bendradarbiaudamas su skirtingomis Lietuvos ir užsienio institucijomis – sėkmingai organizuoja ir vykdo vaikams ir jaunimui skirtą edukacinę veiklą.
Daugiau informacijos:
Viktorija Ivanova
Viešieji ir tarptautiniai ryšiai
El. p. viktorija@teatraslele.lt
Tel. 8 670 83312
www.teatraslele.lt
www.facebook.com/teatraslele