Kas yra verslo vertinimas? Verslo vertinimas, tai procesas, kurio metu patyrusi vertintojų komanda, vadovaudamasi griežtai reglamentuota metodika, nustato konkretaus verslo ar jo turimų nuosavybių interesų rinkos vertę. Verslo vertinimo paslaugos padeda identifikuoti konkretaus ar analogiško verslo kainą, atsižvelgiant į esamos rinkos sąlygas. Kviečiame išsamiau susipažinti su pastaruoju procesu!

Kam reikalingas verslo vertinimas?

Tokio pobūdžio analizė yra būtina, jeigu ruošiatės pirkti ar parduoti verslą. Tačiau, ji svarbi ne vien tik dėl to. Verslo turto vertinimas taip pat gali būti atliktas, jeigu norite daugiau sužinoti apie dabartinį savo verslo stovį. Pvz.: verslo rizikos vertinimas – procedūra, kurios metu būtų surinkta visa informacija, reikalinga nustatyti Jūsų versle esančią riziką (tarkim, pasiūlos ir paklausos pokyčius). Profesionalūs vertinimai ir įžvalgos Jums atskleistų pagrindinius verslo trūkumus bei kompetencijas. Visa tai prisidėtų prie tolimesnio veiklos vystymo, leistų užkirsti kelią galimoms ateities problemoms.

Verslo vertinimo metodika

Verslo vertinimo metodika yra efektyvi ir aiškiai reglamentuota. Ji yra skirstoma į tris pagrindinius metodus: 1. diskontuotų pinigų srautų metodas; 2. palyginamosios analizės metodas; 3. atstatomosios (atkuriamosios) vertės metodas. Nors šie metodai ir yra nepriekaištingai išdirbti, teorinės gairės ne visada gali būti tinkamai pritaikytos susidūrus su realiu projektu. Dėl šios priežasties itin svarbu vertinimo darbams pasirinkti kompetentingą specialistą, kuris, priimant teisingus sprendimus, gebėtų laviruoti tarp skirtingų sąlygų ir darbo iššūkių.

Verslo vertintojai – kur juos rasti?

Verslo vertintojų suradimas nėra labai komplikuotas. Beveik visuose Lietuvos miestuose galima rasti visą galybę įvairių paslaugų teikėjų. Jeigu dėl kažkokios priežasties Jums jų aptikti nepavyktų, nemaža dalis verslo vertinimo paslaugas teikiančių įmonių, veiklą vykdo visoje Lietuvoje. Jeigu šalia biuro nerandate jokios turto vertinimo agentūros, užsakyti paslaugas galite internetu.

Domina turto vertinimas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir t. t.? – Vertintojas.lt – profesionali bei patyrusi kilnojamo ir nekilnojamo turto vertintojų komanda. Apsilankykite vertintojas.lt internetinėje svetainėje, pateikite užklausą, o tada su Jumis susisieks patyręs turto vertinimo specialistas ir atsakys į visus Jūsų užduotus klausimus!