Užsienio kapitalo fondas žlugdo lietuvišką verslą
 
 Pranešimas spaudai
2013 12 19
Kauno Akropolį valdanti bendrovė トDeka Immobilien GmbH”, atstovaujanti nekilnojamojo turto fondui トWestInvest InterSelect”, prekybos centro nuomininkus spiria į kampą.
Užsienio kapitalo fondas, veikiantis per atstovus Lietuvoje, prekių ženklą トElektromarktヤ atstovaujančiai bendrovei トMediashop” pateikė ultimatumą – mokėti dvigubai didesnę nei rinkos nuomos kainą arba per tris mėnesius atlaisvinti nuomojamas patalpas.
Bendrovė トMediashop” 2900 kv. m Kauno Akropolio patalpas subnuomoja iš bendrovės トValbis”, o pastaroji šias patalpas valdo pagal 2007 metais sudarytą patalpų nuomos sutartį, kuri galioja iki 2017 metų.
トKauno Akropolis nepaiso prašymų nekeisti nuomos mokesčio dydžio ir nuo šių metų pradžios patalpų nuomos mokestį padidino beveik dvigubai. Tai net nepalyginamai daugiau nei mokame Vilniaus Akropolyje. O apyvarta Vilniuje – dvigubai didesnė”, – teigė parduotuvių tinklui トElektromarktヤ vadovaujantis トMediashop” direktorius Aleksandras Tumakovas.
Ekonomiškai itin nuostolingos sąlygos siūlomos galimai dėl to, jog Kauno Akropolis patalpas siekia išnuomoti kitam nuomininkui – drabužių tinklui トH&Mヤ. Užsienio kapitalo fondas, veikiantis per atstovus Lietuvoje, elgiasi taip, kaip nedera sąžiningame versle: atsisako derėtis, bendrauja tik teismuose. Jie nepaiso civilizuotos verslo praktikos ir savo tikslą stengiasi pasiekti bet kokiomis priemonėmis.
Šiuo metu Kauno apylinkės teisme nagrinėjamas ginčas tarp bendrovės トValbis” ir Kauno Akropolio valdytojų.
Kauno Akropolis yra bene vienintelė bendrovė Lietuvoje, kuri taip elgiasi su savo nuomininkais. Prekybos centras トPanorama”, norėdamas perkelti トElektromarkt” parduotuvę į kitą vietą dėl トH&Mヤ atėjimo, civilizuotai ir sąžiningai susitarė dėl visų sąlygų, ir トElektromarkt” parduotuvė persikėlė į kitą vietą be jokių ginčų. Tokia pati verslo praktika buvo taikoma ir Vilniaus Akropolyje. Tik Kauno Akropolio darbo metodai yra išskirtiniai, トbuldozeriniai”.
Tai ne pirmas kartas, kai Kauno Akropolis su nuomininkais bendrauja remdamasis jėgos pozicijomis. 2011 metais トArmitana”, トLėvuo”, トDanbalt International” tinklams priklausančios parduotuvės dėl nuomos kainų politikos Kauno Akropolyje buvo paskelbusios streiką.
Apie トElektromarktヤ :
Tai vienas didžiausių ir moderniausių prekybos elektrotechnikos prietaisais parduotuvių tinklų Baltijos šalyse, kuriame prekiaujama garsiausių pasaulio prekės ženklų gaminiais – トPhillips”, トSony”, トApple”, トSiemens”, トBosch”, トSamsung”, LG, トWhirpool ir kitais. トElektromarktヤ tinklo parduotuvės Lietuvoje veikia nuo 1999 metų. Visoje šalyje šiuo metu yra įkurta 14 tinklo parduotuvių, prekybos tinkle トElektromarkt” dirba daugiau nei 300 darbuotojų.
Pagal sumokėtų mokesčių kiekį per tris šių metų ketvirčius, トElektromarkt” atstovaujanti bendrovė トMediashop” tarp Lietuvos bendrovių yra 126 pozicijoje. GFK duomenimis, šiuo metu トMediashop” užima daugiau nei 30 proc. televizorių ir daugiau nei 12 proc. kompiuterinės technikos prekių rinkos Lietuvoje.
Apie トValbis”:
Tai bendrovė, užsiimanti elektronikos ir buitinės technikos prekyba bei nuoma. Įmonę トValbis” valdo Moldovoje įsikūrusi kompanija, kuri yra viena iš elektronikos ir buitinės technikos prekybos rinkos lyderių Moldovoje.
Daugiau informacijos:
Irmantas Viliūnas, UAB トMediashop” rinkodaros skyriaus vadovas, tel. 8 5 2706050, media@elektromarkt.lt