Uždrausta platinti nesaugius maisto papildus
 
VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA
Jurgita Savickaitė,
vyriausioji specialistė, atstovė spaudai
Tel.: 249 1614, mob. tel. 8 612 57988
http://www.vmvt.lt;
jsavickaitė@vet.lt

Pranešimas spaudai
2013 m. gruodžio 19 d.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neleistinų mineralinių medžiagų maisto papildų sudėtyje uždrausta platinti dviejų partijų nesaugius maisto papildus ,,MHP Active sport” (geriausi vartoti iki 07-2015 ir 04-2015), kurių gamintojas ,,Maximum Human Performance Inc.” ( JAV), platintojas – UAB トSavickas INT” (Vilniaus raj.).
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikdami planinį patikrinimą mažmeninės prekybos įmonėje UAB トSportland LT” (Karaliaus Mindaugo pr. 48, Kaunas), nustatė, kad papildų ,,MHP Active sportヤ sudėtyje buvo nurodytos neleistinos medžiagos – vanadžio sulfatas ir boro chelatas.
Vitaminų ir mineralinių medžiagų naudojimą maisto papildų gamyboje griežtai reglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai. Europos Komisijos reglamente Nr. (EB) 1170/2009 yra pateiktas sąrašas vitaminų ir mineralinių medžiagų bei jų formų, kuriuos leidžiama dėti į maisto papildus. Mineralinių medžiagų vanadžio sulfato ir boro chelato šiame sąraše nėra.
Vartotojai, įsigiję šių galimai nesaugių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.