Už 2013 metų nuopelnus vilniečiams išdalintos Šv. Kristoforo statulėlės
 
 
Vilniaus rotušėje už nuopelnus miestui geriausiems vilniečiams, įstaigoms ir įmonėms išdalintos Šv. Kristoforo statulėlės.
 
„Šie metai Vilniui buvo ypatingi, nes į miestą pagaliau grįžo optimizmas. Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat” duomenimis, 93 procentai sostinės gyventojų patenkinti gyvenimu. Žmonės pagaliau vėl tiki savo miestu, o kai turi vilties – viskas įmanoma. Gali drįsti svajoti.
Slegiančios mintys gali atimti iš žmogaus daugiau jėgų negu kraujuojanti žaizda. Tad šiandien labiausiai norėčiau palinkėti vidinės ramybės ir daug gražių minčių, svarbiausia – svajonių.   Svajonė įprasmina gyvenimą, o šį vakarą pagerbiame laureatus, kurie savo svajonėmis įprasmina Vilnių” , – sakė  Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Šv. Kristoforo statulėlėmis už nuopelnus miestui apdovanoti šie žmonės:
 
”         „Už didelio Vilniaus viziją” apdovanotas profesorius, habilituotas daktaras Jurgis Vanagas. Už tai, kad  Vilniaus architektai nupučia žmonijos metraštį storai nugulusias dulkes.
”                Už mokslą, tikėjimą ir saugomą gyvybę, apdovanotas profesorius, kunigas Andrius Narbekovas. Dievo paskirtu keliu jau ne vienerius metus žengia chirurgas, profesorius ir kunigas, jo kelias aiškus – gydyti kūną ir sielą, skiepyti tikėjimą. 
”                Už erdvę meno idėjoms apdovanotas Užupio meno inkubatoriaus direktorius Giedrius Bagdonas. Šiandien meno inkubatorius – tai tramplinas jauno menininko idėjai, kuri virsta kūnu ir tampa tuo, kuo Vilnius gali didžiuotis.
”                Už vargonų gausmą virš Vilniaus apdovanotas Bernardas Vasiliauskas. Vargonininkas, kuris sugeba prakalbinti žmones didinga muzika ir toli už gimtojo krašto ribų.
”                Už širdį, kurią mato jaunos akys, apdovanota Violeta Ališauskienė. Kiekvieną auklėtinį lydi nuostabus mokytojų kolektyvas su Vilniaus katalikiškos gimnazijos „Versmė” direktore Violeta Ališauskienė priešakyje, tikinčia, kad kitokiais galime tapti tik  gerais darbais.
”                Už meilę ir dosnumą Vilniaus kultūrai apdovanotas Rolandas Valiūnas ir advokatų kontora „LAWIN”. Sujungti griežtą įstatymo raidę su švelniu potėpiu, sausą iškalbingumą su gebėjimu išvysti grožį – visa tai savo darbuose sujungė advokatas Rolandas Valiūnas.
”                Už saugesnį Vilnių apdovanotas Vilniaus apskrities vyriausiasis komisaras Kęstutis Lančinskas. Būkite ramūs, jus saugo, gina ir padeda Vilniaus miesto angelai sargai. 
”                  Už nuopelnus Vilniaus kultūrai apdovanota Judita Bartoševičienė. Už muzikuojančios sostinės įgyvendintą idėją festivalyje „Vilnius Mama Jazz”.
”                Už teniso akademiją apdovanota uždaroji akcinė bendrovė „Teniso pasaulis”, „MG Baltic” direktorius Darius Mockus. Akademija sukūrė savo pasaulį, suformavo savas tradicijas, žaidimo kultūrą, kur kasdien einama vis didesnės pergalės link.
”                Už ateitį dabartyje apdovanotas Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius. Vilniaus licėjus – tai vieta, pro kurios slenkstį žengus,  pasaulis paklūsta žinojimui, mokslui ir  žingeidumui.
Šv. Kristoforo statulėlė – garbingas Vilniaus miesto apdovanojimas, teikiamas kasmet už praeinančių metų nuopelnus mūsų miestui ir miestiečiams. Šis apdovanojimas teikiamas nuo 1998 metų.
Nuotraukos:  https://www.dropbox.com/sh/7q9coak8yh21jac/jT6kWzbST1
 
Viešųjų ryšių skyrius