Tikimasi gauti lėšų Jakų mokyklos statybai

Tikimasi gauti lėšų Jakų mokyklos statybai

Klaipėdos rajone augant gyventojų skaičiui auga ir ugdymo įstaigų poreikis. Naujos mokyklos laukia ir Jakų kaimo gyventojai. Kaip teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, dar 2016 planuota rengti Gargždų „Minijos“ progimnazijos Jakų skyriaus rekonstrukcijos projektą, tačiau paaiškėjus, kad pastatas – 1936 metais statyta Klaipėdos radijo stotis – vertingas istoriniu ir architektūriniu požiūriu, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nepritarė pastato rekonstrukcijai, todėl darbai buvo atidėti ir nuspręsta ne rekonstruoti esamą, o statyti naują pastatą. Šiandien pastatas, kuriame veikia mokykla – įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Pasak Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, naujas mokyklos pastatas jau suprojektuotas, gautas statybos leidimas, liko svarbiausia – sulaukti finansavimo. „2017 m. rudenį buvo pasirašyta naujos mokyklos projektavimo darbų sutartis. Darbus atliko UAB „Eksploit“, jie kainavo beveik 19,2 tūkst. eurų. Naujame pastate suprojektuotos 2 ikimokyklinio ugdymo klasės: viena jų – vaikams iki 3 metų, kur bus ugdoma 15 vaikų, o kita – vaikams nuo 3 metų, kur galės mokytis 20 vaikų. Taip pat suprojektuotos 4 pradinio ugdymo klasės, kuriose galės mokytis mažiausiai 60 vaikų, valgykla, sporto salė, pastatas, pritaikytas neįgaliesiems. Projekte numatytas ir aplinkos sutvarkymas: vaikų žaidimų aikštelių, sporto aikštės, automobilių stovėjimo vietų, apšvietimo įrengimas. Techninis darbo projektas buvo parengtas 2018 m. vasario mėnesį, o statybos leidimas gautas paskutinę praėjusių metų dieną – 2018 m. gruodžio 31 d. Apskaičiuota, kad pastatyti naują mokyklą kainuotų apie 2,4 mln. eurų. Savivaldybė jau kreipėsi dėl finansavimo mokyklos statybai iš Valstybės investicijų programos“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Badalova

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>