STT: Prevencijos specialistai įvertino Neringos socialinio būsto administravimą

STT: Prevencijos specialistai įvertino Neringos socialinio būsto administravimą

 

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, atsižvelgdami į reguliuojamos srities socialinę reikšmę ir gaunamus visuomenės skundus, savo iniciatyva įvertino teisės aktus, reglamentuojančius būsto ir socialinio būsto administravimą ir nuomą Neringos savivaldybėje.

 

STT atkreipė dėmesį į tai, kad Neringos savivaldybės socialinis būstas gali būti suteiktas tiek asmenims, neturintiems būsto Lietuvoje, tiek jį turintiems, kai jų būstas fiziškai daugiau nei 60 proc. nusidėvėjęs arba vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 10 kvadratinių metrų ploto. STT nuomone, ši situacija yra ydinga ir neskaidri, nes asmenys, turintys būstą, savo nuosavybės teise priklausantį turtą gali, pavyzdžiui, neteisėtai išnuomoti. STT specialistai pastebi, kad nei Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme, nei vertinamame Neringos savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos tvarkos apraše nėra detaliai nustatytos galimos neteisėtos būsto nuomos kontrolės tvarkos.

 

STT siūlo:

 

1) Nustatyti, kad asmenys (šeimos), turintys nuosavybės teise būstą, tiek pretenduodami į socialinio būsto nuomą, tiek kasmet pateikdami pajamų ir turto deklaracijas, papildomai pateikia duomenis apie nuosavybės teise valdomo turto būklę ir situaciją.

 

2) Nustatyti, kad socialinis būstas asmenims nuomojamas terminuotai, pavyzdžiui, 3 ar 5 metams, numatyti galimybę sutartį pratęsti tik turint pagrįstų įrodymų, jog turimas būstas netinkamas gyventi, ir nurodyti, kokie veiksmai bus atliekami, jei šeima toliau gyvens socialiniame būste.

 

3) Nustatyti procedūras, kurių savivaldybė turi imtis vertindama, ar nuosavas būstas nėra nelegaliai išnuomotas ir pan.

 

Visą vertinimą rasite čia: https://www.stt.lt/lt/naujienos/?cat=1&nid=2930

 

STT naujienų galite atsisakyti http://www.stt.lt/

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>