Strategiją LE2030 įgyvendinanti „Lietuvos energija” ieško vadovų trims grupės įmonėms

Strategiją LE2030 įgyvendinanti „Lietuvos energija” ieško vadovų trims grupės įmonėms

2019 m. sausio 18 d.

 

Strategiją LE2030 įgyvendinanti „Lietuvos energijos” grupė paskelbė aukščiausio lygmens vadovų atranką trijose grupės įmonėse: „Lietuvos energijos gamyboje”, „Lietuvos energija renewables” ir naujai formuojamoje komercinėje organizacijoje. Sėkminga grupės įmonių veikla ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje yra esminis pokyčių garantas tarptautinės plėtros keliu einančiai „Lietuvos energijai”, tad iš naujų vadovų tikimasi svaraus indėlio įgyvendinant ambicingus visos grupės tikslus.

 

„Lietuvos energijos gamyba” – strateginės svarbos įmonė, atsakinga už patikimos vietinės elektros energijos gamybos pajėgumų veiklos užtikrinimą ir projektų, svarbių viso Baltijos šalių regiono energetikos sistemų stabilumui, vystymą. Šių metų pradžioje įregistruota „Lietuvos energija renewables” valdys didžiausius grupės AEI pajėgumus, vykdys jų įsigijimus ir tarptautinę plėtrą. Naujoji „Lietuvos energijos” komercinė organizacija apjungs „Lietuvos energijos tiekimo” ir „Energijos tiekimo” veiklas, milijonams privačių ir verslo klientų Lietuvoje bei užsienyje teikdama elektros bei dujų tiekimo paslaugas ir vystydama inovatyvius energijos taupymo, elektromobilių įkrovimo ir kitus technologinėmis naujovėmis grįstus sprendimus.

 

Kandidatų paraiškų bus laukiama iki š.m. sausio 31 dienos.

 

„Visame pasaulyje įsibėgėja istorinė energetikos transformacija ir mes tikime, kad „Lietuvos energijos” grupė gali būti šių pokyčių priešakyje kurdama žalią, išmanią, globalią energetiką. Šio tikslo sieksime užtikrindami strateginę energetinės infrastruktūros plėtrą: vystydami didelio masto žaliosios generacijos projektus, kurdami inovacijas ir klientams siūlydami aukščiausio lygio paslaugas „iš vienų rankų”. Per ateinančius 12 metų „Lietuvos energijos” grupę norime paversti tarptautinio lygmens žaidėju, tad iš įmonių vadovų tikimės ne tik aukščiausio lygio kompetencijų ir ambicingų rezultatų siekimo, bet ir drąsos bei gebėjimo rodyti kryptį”, – teigia Darius Maikštėnas, „Lietuvos energijos” generalinis direktorius.

 

Užtikrinti Lietuvai stabilią kapitalo grąžą „Lietuvos energijos” grupė sieks visų pirma per užsienyje išplėtotas veiklas, tad pagrindiniu įmonių vadovų iššūkiu taps tvarios ir ilgalaikės veiklos tarptautinėse rinkose užtikrinimas, naujų technologinių bei verslo inovacijų paieška ir esamų pajėgumų konkurencingumo didinimas.

 

„Energetikos sektorius yra itin konkurencingas ir greitai kintantis. Siekdami jame įsitvirtinti kaip tarptautinis prekės ženklas ir kompetencijų centras, keliame sau labai ambicingus tikslus ir jų įgyvendinimui ieškome ilgametę patirtį turinčių vadovų, galinčių valdyti didelės vertės projektus ir dirbti kompleksiškoje struktūroje. Tikiu, kad tai – unikali karjeros galimybė. Didžiuojamės, kad galime aukščiausio lygmens vadovams pasiūlyti didžiulę erdvę įgyvendinti drąsiausias idėjas ir galimybę tą padaryti atviroje, nuolatinio tobulėjimo principais paremtoje „Lietuvos energijos” grupės kultūroje”, – sako D. Maikštėnas.

 

Planuojama, kad įgyvendinant naująją strategiją, „Lietuvos energijos” grupės investicijos per ateinančius 12 metų sieks 6 milijardus eurų. Apie pusė vertės, kurią sukurs „Lietuvos energijos” grupė, bus uždirbta iš žaliosios energetikos, plėtros užsienio rinkose ir iš valstybės nereguliuojamų, komercinių veiklų. Įgyvendinant šias priemones ne tik bus užtikrinta stabili grąža, kuri 2018-2030 m. sieks 1,6 milijardo eurų, bet ir išlaikyta geriausia kaina ir kokybė klientams.

 

Daugiau apie įmones:

„Lietuvos energijos gamyba” – strateginės svarbos įmonė, valdanti didžiausius šalies elektros energijos gamybos pajėgumus: Elektrėnų kompleksą, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Kauno Algirdo Brazausko elektrinę ir Vilniaus trečiąją termofikacinę elektrinę. Sėkminga bendrovės veikla yra esminis veiksnys užtikrinant Lietuvos ir viso Baltijos šalių regiono energetikos sistemų stabilumą ir saugumą. Svarbiausi „Lietuvos energijos gamybos” uždaviniai – esamų pajėgumų modernizavimas, strateginės generacijos plėtra ir inovacijų diegimas, kartu prisidedant prie istorinio Lietuvos energetikos pokyčio – Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklų sistema.

 

„Lietuvos energija renewables” – naujai steigiama bendrovė, kurios tikslas – konsoliduoti žaliąją generaciją grupės mastu. Bendrovė  įgyvendins vieną iš kertinių „Lietuvos energijos” strategijos LE 2030 uždavinių – užtikrins didelės apimties žaliosios energijos gamybos pajėgumų plėtrą Lietuvoje ir užsienio šalyse. Įsigydama ir vystydama vėjo ir saulės jėgainių parkus bei valdydama didelę dalį grupės ateities investicijų, „Lietuvos energija renewables” prisidės prie tarptautinio Lietuvos energijos grupės konkurencingumo didinimo. Skaičiuojama, kad iki 2030 m. iš žaliosios energetikos gautas pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sudarys pusę visos grupės EBITDA rodiklio, o bendra instaliuota žaliosios generacijos grupės projektų galia bus 3100 megavatų (MW).

 

„Lietuvos energijos” komercinė organizacija – naujai formuojama strategiškai svarbi grupės bendrovė, apjungsianti „Lietuvos energijos tiekimo” ir „Energijos tiekimo” veiklas. Pasitelkdama inovatyvius skaitmeninius sprendimus, komercinė organizacija įgyvendins kertinę LE 2030 strategijos užduotį – padėti „Lietuvos energijos” grupei įsitvirtinti tarp geriausių pasaulio energetikos bendrovių. Valdydama 700 mln. EUR metinę apyvartą, naujos kartos energetikos paslaugas Bendrovė teiks net 1,6 mln. privačių ir 33 tūkst. verslo klientų Lietuvoje bei užsienio šalyse. Komercinė organizacija ne tik sieks užtikrinti kertinius klientų poreikius – elektros bei dujų tiekimą, bet ir plėtos išmanių paslaugų asortimentą, siūlys rinkai inovatyvius energijos taupymo, elektromobilių įkrovimo sprendimus bei kitus technologinėmis naujovėmis grįstus pasiūlymus.

 

 

Daugiau informacijos:

Berta Jasiukėnaitė, Ryšių su visuomene projektų vadovė

El. p.: berta.jasiukenaite@le.lt; tel.: +370 694 60771

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>