„Stalo teatras“ – tarptautiniame projekte „Klajojantys lėlininkai“
 
Gruodžio 28 – sausio 12 d. lėlininkai iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos dalyvaus tarptautiniame projekte „Klajojantys lėlininkai“, kurį organizuoja Maskvos kamerinis lėlių teatras „Tri lika“ („Trys veidai“). Kolomnoje ir Maskvoje lėlininkai vaikams vaidins kamerinius spektaklius, sukurtus remiantis liaudiško lėlių teatro tradicija, bibliniais siužetais ir mitais.
Sausio 10–12 d. Kolomnoje organizuojamas XVI tarptautinis liaudiškos muzikos ir teatro festivalis „Vertepas“. Festivalyje vaidins nevalstybiniai lėlių teatrai iš Maskvos, Kolomnos (Rusija), Gardino (Baltarusija), Poznanės (Lenkija). Lietuvai šiame festivalyje antrą kartą atstovaus objektų teatras „Stalo teatras“ iš Vilniaus, kuris parodys spektaklį pagal senovės lietuvių mitą „Eglė žalčių karalienė“ (režisierė, dailininkė ir aktorė – Saulė Degutytė, kompozitorė ir muzikos atlikėja – Snieguolė Dikčiūtė). Festivalį, kuris yra tarptautinio projekto „Klajojantys lėlininkai“ dalis, organizuoja kamerinis teatras „Piligrimas“ ir kultūros centras „Lyga“, remia Kolomnos miesto administracija ir Kolomnos dekanatas. Festivalį globoja Rusijos teatro veikėjų sąjunga.
Vertepas – tradicinis slavų tautų kalėdinis lėlių teatras, paplitęs XVIII–XIX a. Klasikinio vertepo pagrindinis elementas – mobili dviejų aukštų medinė dėžė – scena. Jos viršutiniame aukšte tradiciškai vaidinamas kūdikėlio Kristaus gimimo siužetas, apatiniame – karaliaus Erodo ir kūdikių išžudymo istorija.
Kolomnoje toks festivalis organizuojamas neatsitiktinai. Šis Pamaskvėje esantis miestas puoselėja savo istorinį ir kultūrinį paveldą. Miesto istorijos pradžia siekia XIV amžių. Kolomnoje veikia apie 20 cerkvių, 4 vienuolynai ir dvasinė seminarija. Šiemet festivalyje bus dvi programos: pagrindinė ir labdaringa (teatrai spektaklius vaidins nemokamai vaikų globos namuose).
O Maskvoje, Valstybiniame literatūros muziejuje gruodžio 28 – sausio 12 d. bus parodytas spektaklių ciklas „Kalėdinė kelionė Trijų Karalių keliu“. „Stalo teatras“ Maskvoje vaidins „Eglę žalčių karalienę“ ir spektaklį-regėjimą „Avinėlio kelionė“ (režisierė ir dailininkė – S. Degutytė, kompozitorė ir muzikos atlikėja – S. Dikčiūtė; reginį kuria ir vaidina S. Degutytė bei Edita Zizaitė). 
2014 metų pabaigoje etnokultūros ir lėlių teatro ryšį akcentuojantį festivalį Lietuvoje planuoja organizuoti ir „Stalo teatras“.
 
„Stalo teatro“ informacija