Skolinasi ne Kalėdų šventei, o būtiniausioms išlaidoms

Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. gruodžio 20 d.
Trumpalaikes paskolas kalėdinėms dovanoms bei Kalėdų šventimui ima nedaugelis. トProvident Finansai” atlikta apklausa parodė, kad prieššventiniu laikotarpiu trumpalaikės paskolos imamos būtiniausioms gyvenimo išlaidoms. Apklausoje dalyvavo paskolą norintys gauti žmonės. Apklausą telefonu atliko kompanijos skambučių centro darbuotojai gruodžio 2-15 d.
トVisuomenėje gajus mitas, kad prieš šventes žmonės skolinasi dovanoms ir pramogoms. Tuo tarpu apklausos rezultatai atskleidė, kad tik trečdalis respondentų paskolą norėtų gauti būtent Kalėdų šventei. Likusi respondentų dalis – apie 70 proc. – nurodė visai ne šventines priežastis, –  kalba トProvident Finansai” marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Svarbu ir tai, kad tik mažiau nei trečdalis apklaustųjų, norinčių paskolą imti šventėms, šiemet pinigų pritrūko ne pirmą kartą. Tai leidžia daryti prielaidą, kad tendencijos, jog žmonės kasmet skolintųsi šventiniu laikotarpiu pramogoms, nėra.”
Respondentų, kurie nurodė nesiskolinantys Kalėdų šventimui, buvo teiraujamasi apie paskolos paskirtį. Apklausos rezultatai atkleidė, kad prieššventiniu laikotarpiu dažniausiai skolinamasi automobilio remontui, komunaliniams mokesčiams sumokėti bei kitoms neplanuotoms išlaidoms ir problemoms spręsti.
Anot Dovilės Krinickienės,  papildomos išlaidos šaltuoju metų periodu – jokia naujiena, tad jas planuotis reikėtų iš anksto. トKiekvienas žinome, kad artėjant žiemai turėsime daugiau lėšų skirti automobilio priežiūrai, daugiau mokėsime už šildymą, taip pat reikėtų nepamiršti atsidėti dalį pajamų ir dovanoms. Juk artėjant Kalėdoms kiekvienas norime kuo originaliau nustebinti mylimiausius žmones. Tad susiplanuokime finansus taip, kad galėtume leisti Kalėdas sutikti be didesnių finasinių siurprizų”, – pataria D. Krinickienė.
Apklausoje dalyvavo dėl asmeninės trumpalaikės paskolos besikreipiantys žmonės. Apklausa telefonu, kurią atliko トProvident Finansai” skambučių centro darbuotojai, vykdyta gruodžio 2-15 dienomis. Apklausoje dalyvavo 282 18 metų ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojai.
Apie トProvident Finansai”
トProvident Finansai” priklauso tarptautinei finansų grupei IPF, turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,4 mln. klientų visame pasaulyje. トProvident” vardu grupė veiklą vykdo aštuoniose rinkose: Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, o nuo 2013 metų – ir Lietuvoje bei Bulgarijoje. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Daugiau informacijos:
Laura Puidokaitė | Provident Finansai
Korporatyvinių reikalų vadovė
El. p. laura.puidokaite@provident.lt
Gintarė Žalytė-Štarienė | Publicum
Mob. tel.  +370 613 98 447
El.p.  g.stariene@publicum.lt