Šimtmetį mininti prokuratūra įtvirtina nepriklausomumą

Šimtmetį mininti prokuratūra įtvirtina nepriklausomumą

Šimtmetį mininti prokuratūra įtvirtina nepriklausomumą

2019-01-16

Trečiadienis, sausio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo prokuratūros 100-mečiui skirtoje konferencijoje „Prokuratūra dirbtinio intelekto amžiuje. Kokių iššūkių tikėtis?” ir pasveikino šalies prokurorus su institucijos jubiliejumi.

Prezidentė pabrėžė, kad didžiuojasi, jog mūsų teisėsauga ir prokuratūra supranta, ką reiškia būti nepriklausomiems ir vykdo šią pareigą, nes būtent taip nusprendė Lietuvos žmonės, balsuodami už mūsų demokratinės valstybės Konstituciją.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad ši pareiga visada ateina su didžiulės atsakomybės našta, todėl kad laisvė būti nepriklausomiems nuo politikų ir kito spaudimo nereiškia laisvės būti neprofesionaliems arba nekompetentingiems. Atvirkščiai – ši laisvė įpareigoja. O šis įpareigojimas kartu su priesaika išlieka visą gyvenimą.

Pasak Prezidentės, žmonės tikisi ne tik įstatymo raidės vykdymo, bet ir teisingumo, kuris yra amžinas. Todėl labai svarbu, kad prokuratūra sugeba ne tik tobulėti, bet ir atsakingai tvarkytis, kelti aukštus reikalavimus sau ir kolegoms. Taip pat ir tai, kad reforma, drausmės norsmos, vidaus savivaldos įgyvendinimas atliekamas savomis rankomis. Todėl kartu su šiais pasiekimais kasmet didėja ir visuomenės pasitikėjimas.

Valstybės vadovė palinkėjo prokurorams, kuriems šis darbas yra ne tik pareiga, bet ir pašaukimas, niekada nepamiršti savo priesaikos ir saugoti teisingumą mūsų šalyje.

Prokuratūros sistemoje dirba daugiau kaip tūkstantis žmonių, tarp jų – 665 prokurorai. Praėjusiais metais ištirta daugiau kaip 36 tūkst. nusikalstamų veikų. Per trejus metus perpus sutrumpėjo vidutinė ikiteisminio tyrimo trukmė – nuo 7 mėn. 2015 m. iki 3,5 mėn. 2018 metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>