Namo šildymo tipas – ypatingai svarbus sprendimas, nuo kurio ne vienerius metus priklausys tiek šildymui išleidžiami pinigai, tiek skiriamas laikas bei asmeninis patogumas. Šiuo metu rinkoje galime rasti ne vieną skirtingą šildymo katilų tipą – šį kartą pakalbėsime apie pagrindinius jų pliusus bei minusus.

Dujiniai katilai

Apie šį šildymo būdą gali galvoti tik tie, į kurių namus įmanoma atvesti gamtinių dujų tiekimą – neretai šiuo klausimu iškyla problemų. Tačiau jei šis aspektas Jums nėra aktualus, rimtai vertėtų pagalvoti apie tokio katilo įsigijimą: dujiniai katilai yra pakankamai pigūs, todėl didelių investicijų tikrai neprireiks. Įprastinius katilus vis dažniau pakeičia dujiniai kondensaciniai katilai, kurie yra efektyvesni ir kainuoja daugiau, tačiau per keletą sezonų šis skirtumas netrunka išsilyginti.

Ypatingai vertinamas jų patogumas: įdiegę tokią sistemą, apie katilą praktiškai galėsite pamiršti – jam neprireiks jokios priežiūros, o Jums neteks rūpintis kietojo kuro įsigijimu ar sandėliavimu. Be to, ir patys katilai yra kompaktiški, todėl juos nesunkiai įmontuosite net ir nedidelėje katilinėje.

Vienas ryškiausių šio šildymo būdo trūkumas yra didesnės išlaidos – nors pats katilas nebrangus, lyginant su kietojo kuro alternatyvomis, už šiltus namus teks susimokėti kur kas daugiau. Tačiau jei labiausiai vertinate komfortą, tai bus vienas geriausių pasirinkimų.

Sildytuvai

Kietojo kuro katilai

Šis šildymo būdas kainuoja kone mažiausiai, tačiau Jūsų laiko jam prireiks kur kas daugiau. Teks pasirūpinti, kad nepritrūktumėte kietojo kuro (malkų, anglių ar granulių) bei nuspręsti, kur jį sandėliuosite. Be to, patys visuomet turėsite katilą papildyti naujomis atsargomis ir jį valyti – tokie darbai ne kiekvienam atrodys malonūs, tačiau kalbant apie ekonomiškumą, šiuo metu tai nepralenkiamas lyderis.

Kaip trūkumas išskiriama ir svyruojanti temperatūra, tačiau ją dalinai sumažinti gali akumuliacinės talpos, naudojamos perteklinei šilumai saugoti. Toks gaminys leidžia šiek tiek sumažinti kuro įkrovų skaičių – jei tai labiausiai Jus neraminanti šio šildymo savybė, vertėtų apsvarstyti šį variantą.

Svarbu žinoti, jog kietojo kuro katilai yra pritaikyti tam tikrai kuro rūšiai, todėl reiktų iš anksto žinoti, kurią iš jų rinksitės. Tiesa, prekyboje vis dažniau pastebimi kombinuoti variantai, daugeliui patinkantys dėl savo universalumo. Tačiau bene daugiausiai simpatijų yra pelnę granuliniai katilai, kadangi pakrauti ir valyti juos tenka kur kas rečiau.

Elektriniai katilai

Brangiausias šildymas už mažiausią kainą – taip geriausiai galėtų būti apibūdinti elektriniai katilai. Lyginant su kitais katilais, juos galima įsigyti itin pigiai, tačiau susižavėjus žema kaina, pravartu nepamiršti įvertinti ir už jos slypinčius trūkumus. Be to, kad šildymas bus bene brangiausias, visuomet išliks rizika, jog pradingus elektrai, nebeturėsite galimybės šildyti patalpų – klausimas, kaip dažnai tai nutinka Jūsų namuose.

Tačiau jei nepabijosite kiek didesnės kainos, tokia šildymo sistema nustebins ir gausiu privalumų sąrašu. Šį katilą lengva įrengti, jo nereikia prižiūrėti, neišskiriamos kenksmingos medžiagos ir nesigirdi jokio triukšmo – kitaip tariant, užtikrinamas visapusiškas Jūsų komfortas ir taupomas laikas.

Visi šie katilų tipai yra labai skirtingi, todėl nesvarbu, ar Jus labiau žavi žemi šildymo kaštai, ar labiau vertinate patogumą, nesunkiai surasite visus poreikius atitinkantį variantą. Gausų šildymo katilų pasirinkimą rasite https://pigu.lt/lt/ el. parduotuvėje.