SIENOS APSAUGAI PRADEDAMI RENGTI PENKI JAUNI VOKIEČIŲ AVIGANIAI
Savanorių pr. 2, LT-03116, Vilnius; tel. (8~5) 271 93 08, (8~5) 271 93 10,
faks. (8~5) 271 93 04; anoniminis nemokamas pasitikėjimo tel. (8~800) 10 112
el. paštas: rvp@pasienis.lt           http://www.pasienis.lt
  2013-12-20      
Penki jaunučiai vokiečių aviganiai Helas, Hornas, Hola, Hello ir Hardas nuo penktadienio turi naujus šeimininkus – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologus. Šios penkiukės, kuriai dabar yra kiek daugiau pusantro mėnesio, tėvai – irgi sienos apsaugoje tarnaujantys šunys.
Šie penki jaunučiai vokiečių aviganiai penktadienį papildė maždaug 140 VSAT tarnybinių šunų būrį. Tądien jie turėjo atsisveikinti vienas su kitu ir buvo perduoti penkiems kinologams iš VSAT Ignalinos, Varėnos, Pakrančių apsaugos ir Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinių.
Penkiukė šuniukų spalio 31 d. gimė Vilkaviškio rajono Vištyčio miestelyje, čia gyvenančio Lazdijų rinktinės kinologo namuose. Šio pasieniečio tarnybinė trejų metų vokiečių aviganė Arfa yra Helo, Horno, Holos, Hello ir Hardo mama. Šuniukų tėvas – Varėnos rinktinės Druskininkų užkardoje tarnaujančio pasieniečio tarnybinis vokiečių aviganis Vegas. Jam netrukus bus ketveri.
Abu tėvai buvo atrinkti iš kitų didelio būrio VSAT keturkojų kaip vieni tinkamiausių susilaukti darbui pasienyje tinkamų įpėdinių.
Jau pirminio testavimo metu paaiškėjo, kad Helas, Hornas, Hola, Hello ir Hardas yra tinkami darbui sienos apsaugoje. Buvo testuojama šuniukų socializacija, adaptacija į stresą ir, kas svarbu keturkojams sienos apsaugoje, motyvacija kovoti bei žaisti, baimė paviršiams ir tamsai.
Visi jie bus mokomi pėdsekystės, žmonių paieškos ir sulaikymo bei vietovės apieškos. Testavimo metu paaiškėjo, kad į Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinę tarnauti paskirtas Helas turi gabumų aptinkant sprogmenis – jis bus mokomas ir šių dalykų.
Nors nuo penktadienio keturi broliai ir jų sesė Hola jau gyvena skirtingose vietose, tačiau 2014-ųjų pradžioje visi jie vėl susitiks VSAT Kinologijos centre Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje. Čia Helas, Hornas, Hola, Hello ir Hardas su savo naujaisiais šeimininkais VSAT kinologais dalyvaus pirmuosiuose šuniukų gyvenime mokymuose.
2014 m. vasaros pabaigoje po intensyvių pratybų ir dresavimo šie vokiečių aviganiai jau eis į tikrą tarnybą saugoti Lietuvos sienos.
 
VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas     Giedrius Mišutis
 
271 9308