Šiaurės investicinis bankas svarsto SGD projekto finansavimo galimybę
 
 
Tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių finansų įstaiga investicinis bankas (NIB), finansuojantis projektus, kurie pagerintų konkurencingumą Šiaurės ir Baltijos šalyse, svarsto apie dalinį suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) projekto finansavimą.
 
SGD projektui NIB suteikė A kategoriją. Tai reiškia, kad projektas, turintis potencialų poveikį aplinkai, yra viešai svarstomas prieš suteikiant paskolą.
 
Klaipėdoje statomo SGD terminalo projekto informacija su nuoroda į poveikio aplinkai vertinimą (PAV) paviešinta gruodžio 20 d. ir prieš priimant NIB direktorių valdybos sprendimą finansuoti, ji svarstoma 30 dienų.
 
Paskola būtų suteikta pagal rūšį „Transportavimas vamzdynais”.
 
Pažymėtina, jog SGD terminalo projektą įgyvendinanti „Klaipėdos nafta” liepą pasirašė ir gruodį LR Finansų ministerijos pasirašytą valstybės garantiją gavo 20 metų trukmės iki 87 mln. eurų paskolos sutarčiai su Europos investicijų banku (EIB). Ši paskola užtikrins iki 50 proc. SGD terminalo projektui reikalingų lėšų. Likę pinigai – pačios „Klaipėdos nafta” lėšos ir kitų bankų lėšos.
 
NIB yra finansų įstaiga, siūlanti ilgalaikes paskolas ir garantijas viešojo ir privataus sektorių klientams, kurių projektai gerina Šiaurės ir Baltijos šalių konkurencingumą. NIB yra valdoma Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos tarptautinė finansų įstaiga.
 
NIB svarsto SGD terminalo finansavimą, nes tai yra projektas, kuriuo siekiama sukurti alternatyvų gamtinių dujų tiekimo Lietuvai šaltinį.
 
Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos” akcijų.
 
Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
Mob. tel.: +370 616 54705
El.paštas: i.miliniene@oil.lt