Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė

TEISĖS IR TEISĖTVARKOS KOMITETO PIRMININKĖ VRK PRAŠO VISUOMENEI PATEIKTI INFORMACIJĄ, KAS GALI AUKOTI PARTIJOMS RINKIMŲ METU

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydama jos, kaip kompetentingos institucijos, visuomenei pateikti informaciją apie tai, kokie subjektai ir kokioms aplinkybėms esant gali teisėtai paaukoti partijai rinkimų laikotarpiu.

„Pastarosiomis dienomis skleidžiama daug prieštaringos informacijos apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai aukojusių asmenų neva padarytus nusižengimus rinkimų finansavimo tvarkai, kuriais  bandoma sudaryti įspūdį, kad teisėti veiksmai, kuriais paremiama partija, dėl vienų ar kitų priežasčių nėra leistini. Ne Seimo nariai iš opozicinių frakcijų, ne pavieniai žurnalistai ar kiti subjektai, o būtent VRK yra ta institucija, kurią įstatymas įpareigoja garantuoti vienodą rinkimų įstatymų taikymą visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat VRK kontroliuoja rinkimų kampanijų finansavimą. Dėl to savo kreipimesi prašiau VRK viešai visuomenei pateikti informaciją, kokie asmenys ir kokiomis sumomis, kokioms sąlygoms esant gali teisėtai aukoti politinei partijai. ” – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

Seimo narė yra įsitikinusi, kad viešas kompetentingos institucijos informacijos paskelbimas būtų reikšmingas tiek prevencijos, tiek ir vieningos teisinės praktikos formavimo tikslais, o tai pat objektyviai informuotų visuomenę, kaip ji savo lėšomis gali teisėtai prisidėti prie rinkimų kampanijos. Taip pat A. Širinskienė ragina visais atvejais, kai kyla klausimų dėl to, kaip turi būti taikomi teisės aktai, pasitikėti tik kompetentingų valstybės institucijų teikiama informacija.

Daugiau informacijos:

Agnė Širinskienė

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė

Tel. (8 5) 2396683, el. p. agne.sirinskiene@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>