Seimo Pirmininkas kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario elgesio

Seimo Pirmininkas kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario elgesio

2019 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų įvertintas Seimo nario elgesys, kai 2019 m. sausio 11 d. posėdyje Seimo narys Artūras Skardžius atsinešė šaudyklose naudojamą kulkų suvarpytą taikinį su užrašu „Gabrielius” ir įteikė kaip „dovaną” Seimo narei Agnei Širinskienei. Minėtą ,,dovaną” jis parodė ir kitiems Seimo nariams, tarp jų – ir Seimo narei Rimai Baškienei.

Tai buvo užfiksuota žurnalistų ir paskelbta visuomenės informavimo priemonėse, sukėlė neigiamą visuomenės reakciją ir metė šešėlį visam Seimui.

Pagal Valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio nuostatas valstybės politikas viešajame gyvenime turi laikytis žmogaus teisių ir laisvių ir jas užtikrinti, vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir teise, didinti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis, turi elgtis deramai pagal einamas pareigas, vengti situacijų, kai politiko elgesys kenktų jo ar institucijos, kurioje jis eina pareigas, reputacijai ir autoritetui, vengti nesąžiningų pranašumo siekimo būdų.

Atsižvelgdamas į tai, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Seimo statuto 78 straipsnio 1 dalies 3 punktu bei Valstybės politikų elgesio kodekso 7 straipsniu, Seimo Pirmininkas paprašė įvertinti Seimo nario A. Skardžiaus elgesį.

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. karolina.froloviene@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>