Seimo narių R. Juknevičienės ir B. Matelio pranešimas

Seimo narių R. Juknevičienės ir B. Matelio pranešimas

2019 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narių R. Juknevičienės ir B. Matelio pranešimas: parlamentarai prašo VRK pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtos veiklos finansuojant nušalinto Panevėžio mero R. Račkausko rinkimų kampaniją

Seimo TS-LKD frakcijos narė Rasa Juknevičienė ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydami pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtos veiklos finansuojant jau septynis mėnesius nuo pareigų nušalinto Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko rinkimų kampaniją. Sausio 16 d. neskundžiama Panevėžio apygardos teismo nutartimi R. Račkauskas lieka nušalintas dar trims mėnesiams iki kovo 20 d.

R. M. Račkauskas savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauja visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui” sąraše. Šį pavadinimą jis registravo praėjusių metų pabaigoje.

Tačiau jau prieš daug metų Panevėžio miesto savivaldybė iš savo lėšų finansuoja Panevėžyje programą, kurios šūkis yra „Panevėžys atsinaujina”. Būtent šis šūkis visame Panevėžyje pradėtas kabinti įvairiose miesto vietose būtent dabar, kai prasidėjo savivaldybių tarybų rinkimų kampanija.

Seimo nariai R. Juknevičienė ir B. Matelis įsitikinę, kad nušalintojo mero R. M. Račkausko rinkimų komiteto pavadinimas „Atsinaujinančiam Panevėžiui” ir iš savivaldybės iždo finansuojamo projekto „Panevėžys atsinaujina” pavadinimai yra tapatūs, todėl gali klaidinti rinkėjus. Toks mero rinkimų komiteto pavadinimas galėjo būti pasirinktas specialiai, siekiant nesąžiningos konkurencijos. Šiais galimai neteisėtais veiksmais galėjo būti suinteresuoti ir du Panevėžio vicemerai, šiuo metu pasikeisdami einantys mero pareigas ir esantys mero sukurto visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinantis Panevėžys” rinkimų sąraše.

„Politinė rinkimų kampanija turėtų pasižymėti skaidrumu, neturėtų klaidinti visuomenės, o nušalinto mero veiksmuose įžvelgiame akivaizdų klaidinimą, paslėptą, nepažymėtą ir galimai iš savivaldybės iždo finansuojamą vieno rinkimų komiteto politinę reklamą”, – sako Seimo nariai.

Seimo nariai atkreipia dėmesį į tai, kad nuo pareigų nušalintam merui R. M. Račkauskui šiuo metu yra pateikti įtarimai dėl dviejų sunkių ir dviejų apysunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų. Vienas iš įtarimų yra būtent dėl galimai neskaidrių ryšių su viešųjų ryšių agentūromis finansuojant rinkodaros programą „Panevėžys atsinaujina”.

Todėl galima daryti išvadą, kad šis pavadinimų tapatumas galėjo atsirasti ir dėl to, kad iš anksto galėjo būti sutarta dėl neskaidraus rinkodaros programos „Panevėžys atsinaujina” finansavimo, įtraukiant visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinantis Panevėžys” reklamos išlaidas į rinkodaros programos „Panevėžys atsinaujina” sąskaitą.

Seimo nariai R. Juknevičienė ir B. Matelis mano, kad tokiu būdu galėjo būti pažeisti įstatymai, reglamentuojantys politinės kampanijos finansavimą ir reklamą. Seimo nariai įsitikinę, kad šis galimas pažeidimas priskirtinas prie šiurkščių, todėl gali būti skirta ir išskirtinė bausmė – pašalinimas iš savivaldybių tarybų rinkimų.

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rasa Juknevičienė

Tel. (8 5) 239 6711

El. p. rasa.jukneviciene@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>