Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas skinasi kelią Seime”

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas skinasi kelią Seime”

2019 m. sausio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas skinasi kelią Seime”

Vakar (sausio 22 d.) Seime vyko Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmieji klausymai dėl Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projekto. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Audroniaus Ažubalio ir Laurynas Kasčiūno vertinimu, viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas pagaliau pradėjo skintis kelią Seime, o daugumos klausymuose dalyvavusių ekspertų išsakytos pastabos yra reikšmingos ir vadovaujantis jomis bus paruoštos pataisos.

Savo pasisakymuose parlamentarai teigė, kad jų teikiamam įstatymo projekto Vyriausybė iš esmės pritarė, tačiau su Kultūros ministerijos parašytomis pastabomis A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas nesutinka ir vadina jas paviršutiniškomis bei įstatymo projekto priėmimui netrukdančiomis.

„Džiaugiamės, kad ledai svarstant šį projektą pagaliau pajudėjo. Jei įžvelgiami kokie nors esminiai trūkumai, kurių mes neįžvelgiame, Kultūros ministerija turi galimybę pateikti pataisas. Kita vertus, minėtos pastabos yra buvusios kultūros ministrės suformuluotos nuostatos, todėl tikimės, kad naujas ministras ir jo komanda sugebės atsitraukti nuo stereotipinių vertinimų, pvz.: „jis/ji buvo geri rašytojai”, „jis/ji gyveno sunkiomis totalitarinio režimo sąlygomis” ir t.t. bei įsitrauks į bendrą darbą desovietizuojant Lietuvos viešąsias erdves ir taip siaurinat Rusijos kultūrinio veikimo erdvę”, – teigė A. Ažubalis.

L. Kasčiūnas viliasi, kad įstatymo projektas padės išspręsti dažnai viešojoje erdvėje kylančią dviprasmybę.

„Priėmus mūsų siūlomą įstatymą bus sukurta platforma ekspertų diskusijoms ir kiekvienam konkrečiam atvejui aptarti bei pateikti Vyriausybei ekspertinę išvadą. Tikimės, kad ateityje įstatymo projektas padės Lietuvai išeiti iš susidariusios dviprasmiškos situacijos, kuomet vienoje gatvės pusėje stovi paminklas budeliams, o kitoje jų aukoms. Tai padės Lietuvai ir tarptautinėje erdvėje įtvirtinti istorinę tiesą, kad tiek nacių, tiek komunistų nusikaltimai yra vienodas, didelis ir nepateisinamas blogis”, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Įstatymo dėl viešųjų erdvių desovietizacijos projektą apsvarsčius Seimo komitetuose, projektas turės sulaukto Seimo pritarimo.

Kontaktams:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. audronius.azubalis@lrs.lt

Laurynas Kasčiūnas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 659 00 088

El. p. Laurynas.Kasciunas@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>