Seimo nario A. Butkevičiaus pranešimas: Prašoma įvertinti, ar verslo centro statybos Žvėryne atitinka viešąjį interesą

Seimo nario A. Butkevičiaus pranešimas: Prašoma įvertinti, ar verslo centro statybos Žvėryne atitinka viešąjį interesą

2019 m. sausio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario A. Butkevičiaus pranešimas: Prašoma įvertinti, ar verslo centro statybos Žvėryne atitinka viešąjį interesą

Sausio 21 d. Seimo narys Algirdas Butkevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Aplinkos ministeriją, Vilniaus miesto savivaldybę dėl galimų teisės aktų pažeidimų vykdant Vilniaus miesto Žvėryno mikrorajono plėtrą.

Parlamentaro rašte yra prašoma pagal kompetenciją atsakingai išnagrinėti teritorijų planavimo procesą Sėlių g. 48 sklype, siekiant užtikrinti darnų teritorijų planavimą, taip pat įvertinti galimus teisės aktų pažeidimų atvejus.

Anot Žvėryno gyventojų, planuojamas projektas toli gražu nesuderinamas su objektais, leistinais gyvenamosiose teritorijose, bei, atsižvelgiant į tai, kad siekiami pakeitimai yra esminiai, reikalingas ne detaliojo plano koregavimas, bet jo keitimas. Dėl to kyla abejonių, ar Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas neviršijo savo įgaliojimų leidęs paprastesnę detaliojo plano koregavimo, o ne keitimo procedūrą.

„Labai gaila, bet valstybės ir savivaldos institucijos ne visuomet užtikrina interesų balansą tarp vietos bendruomenės ir statybų vystytojo. Kyla įtarimų, kad šiuo atveju galėjo būti pažeistas viešasis interesas, todėl svarbu į tai atkreipti atsakingų institucijų dėmesį,” – pastebi parlamentaras A. Butkevičius.

Šiuo metu gana tendencinga, kad vietoj kompleksinio teritorijų planavimo įsigali siekis planuoti po vieną sklypą, taigi tokiu būdu plėtra tampa chaotiška, tarpusavyje nederanti.

Anot A. Butkevičiaus, „Žvėrynas, visgi, yra labai autentiškas miesto rajonas, unikalus architektūrine ir savitos atmosferos prasme, taigi, plėtra šiame mikrorajone turi būti vykdoma itin atidžiai ir atsakingai”.

Seimo nario kreipimąsi paskatino vystomos Žvėryno teritorijos aplinkinių namų atstovai, išreiškę didelį susirūpinimą dėl sklype adresu Sėlių g. 48, Vilniuje, planuojamo statyti verslo centro, kurio planavimas gali pažeisti teisės aktus ir bendruomenės interesus, o taip pat sukelti grėsmę Žvėryno mikrorajono autentikai.

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Algirdas Butkevičius

Mob. 8 698 42 665

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>