Seimas svarstys siūlymą įtvirtinti gydymo įstaigų vadovų kadencijų skaičių

Seimas svarstys siūlymą įtvirtinti gydymo įstaigų vadovų kadencijų skaičių

 

2019 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas svarstys Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisų projektą Nr. XIIIP-3163, kuriuo siūloma įtvirtinti kadencijas sveikatos įstaigų vadovams ir nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus.

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovai į darbą būtų priimami viešo konkurso būdu penkeriems metams (pavaduotojai – viešo konkurso būdu įstaigos vadovo kadencijos laikotarpiui), ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Minėtų sveikatos įstaigų vyriausieji finansininkai (buhalteriai) ir universitetų ligoninių padalinių ir filialų vadovai į darbą priimami viešo konkurso būdu penkerių metų kadencijai. Įstaigų vadovų pavaduotojų, vyriausiųjų finansininkų (buhalterių) ir universitetų ligoninių padalinių ir filialų vadovų kadencijų skaičiaus siūloma neriboti.

Projektu reglamentuojamas įstatymo taikymas atskiroms vadovaujančių darbuotojų grupėms.

Įstatymo projekte numatyta išimtis dėl LNSS viešųjų ir biudžetinių įstaigų, kuriose dirba dešimt ar mažiau sveikatos priežiūros specialistų, turinčių medicinos praktikos ar odontologijos praktikos licenciją, numatant jų vadovams penkerių metų trukmės kadencijas, tačiau nenumatant jų ribojimo.

Sveikatos įstaigų vadovams, vadovų pavaduotojams, padalinių ir filialų vadovams, vyriausiesiems finansininkams (buhalteriams) siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus.

Siekiant užtikrinti viešąjį interesą, siūloma, kad mėnesinės algos kintamosios dalies mokėjimas vadovaujančiajam darbuotojui būtų sustabdomas, jeigu jam yra pareikšti įtarimai (kaltinimai) dėl nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ar viešiesiems interesams, ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo, jam pradėtas tyrimas dėl galimo šiurkštaus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimų pažeidimo arba galimo šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo.

Jei tokiems darbuotojams nebuvo taikyta atsakomybė ir konstatuota, kad pažeidimų, susijusių su darbo pareigomis, nenustatyta, būtų priimamas sprendimas dėl mėnesinės algos kintamosios dalies mokėjimo sustabdymo panaikinimo (būtų išmokama visa mėnesinės algos kintamosios dalies mokėjimo sustabdymo laikotarpiu neišmokėta suma).

Projektui po pateikimo pritarė 46, prieš balsavo 25, susilaikė 12 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas, projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti pratęstoje sesijoje.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>