SEB: mokėjimo kortelės PIN kodą prieš Kalėdas vis dažniau vedame prekybos vietoje, o ne bankomate
Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. gruodžio 30 d., Vilnius
Šiemet prieš Kalėdas gyventojai dažniau ir daugiau atsiskaitė mokėjimo kortelėmis negu atitinkamu laikotarpiu pernai ir mažiau ėmė pinigų iš bankomatų, rodo SEB banko statistika. Nuo gruodžio 1  iki gruodžio 23 dienos atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius padidėjo 8,5 proc., o kortelėmis išleista suma – 6,8 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Prieškalėdiniu laikotarpiu ypač daug atsiskaityta mokėjimo kortelėmis užsienyje – kitose šalyse ar jose registruotose interneto parduotuvėse  atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius išaugo daugiau negu penktadaliu (21 proc.), o išleista suma – 13,4 procento.
 Palyginus šių ir praėjusių metų laikotarpius prieš Kalėdas, matyti, kad gyventojai  nuolat atsiskaitė  ne tik debeto, bet ir kredito kortelėmis. Atsiskaitymų kredito kortelėmis skaičius Lietuvoje išaugo 8,2 proc., o išleista suma – 5,6 procento.
Pasak SEB banko prezidento pavaduotojo  Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus  Virginijaus Doveikos, didesnį atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičių lemia sparčiai besikeičiantys gyventojų įpročiai. トGyventojai vis dažniau mokėjimo kortelę naudoja atsiskaitydami už prekes ir paslaugas ir vis rečiau –  kaip priemonę pasiimti grynųjų pinigų. Taip pat pastebime, kad žmonės vis dažniau dairosi prekių ir paslaugų internete, drąsiau perka ir moka kortelėmis užsienio šalyse registruotose interneto parduotuvėse”, – sako V. Doveika.
Prieškalėdinių atsiskaitymų analizė rodo, kad   gyventojai vis mažiau ima  grynųjų pinigų iš bankomato norėdami atsiskaityti prekybos vietose. Iš bankomatų prieš Kalėdas gyventojai ne tik pasiėmė 1,3 proc. (6,6 mln. litų) mažiau pinigų negu pernai prieškalėdiniu laikotarpiu, bet ir 4,4 proc. rečiau ėjo prie bankomato (107 tūkst. operacijų) pasiimti grynųjų pinigų. Prieš šias Kalėdas gyventojai mokėjimo kortelėmis atsiskaitė dažniau ir daugiau Lietuvoje esančiuose prekybos centruose – atsiskaitymų kortelėmis skaičius padidėjo 7,2 proc., o suma – 5,3 procento.
Gyventojai mokėjimo kortelėmis atsiskaitė dažniau, tačiau vidutinė vieno atsiskaitymo mokėjimo kortele Lietuvoje suma sumažėjo 2 proc., o užsienio prekybos vietose – 6,3 procento. Lietuvoje vidutinė pirkinio vertė siekė 63 litus, o užsienyje esančiose parduotuvėse – 158 litus.
Arvydas Žilinskas
SEB banko ryšių su žiniasklaida vadovas
Tel. (8 5) 268 1198, 8 687 04052
E. paštas arvydas.zilinskas@seb.lt
 
SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Būdamas ilgalaikių ryšių su klientais bankas, Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB grupėje dirba apie 17 tūkst. darbuotojų. Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.