Šalies paros įvykių suvestinė
POLICIJOS DEPARTAMENTAS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
 
 2013 m. gruodžio 26-27 d.
PRANEŠIMŲ APIE YPATINGUS ĮVYKIUS IR NUSIKALSTAMAS VEIKAS SUVESTINĖ
 
 
      Nužudymai
 
      Gruodžio 26 d. apie 13 val. Vilniuje, Grigiškėse, Vilniaus g., R.P. (gimusio 1977 m.) bute, rastas A. T. (gimusio 1987 m.) lavonas su daugybinėmis durtinėmis-pjautinėmis žaizdomis kūne. Įtariamasis neblaivus (2.35 prom. alkoholio) buto šeimininkas uždarytas į areštinę.
 
 
      Sveikatos sutrikdymai
 
 
      Gruodžio 26 d. 14 val. 55 min. į Vilniaus ligoninę iš Vilniaus, Medeinos g., namų, pristatytas ir dėl galvos bei kūno sumušimų paguldytas J. J. (gimęs 1997 m.), kuris paaiškino, kad gruodžio 25 d. apie 21 val. 30 min. Vilniuje, Justiniškių g., prie garažų, jį sumušė penki asmenys.
 
 
      Gruodžio 26 d. apie 22 val. į Varėnos ligoninę iš Varėnos r., Kaniūkų k., pristatytas bei dėl kirstinės žaizdos galvoje, kaukolės lūžimo, galvos traumos pervežtas ir paguldytas į Kauno ligoninę V. L. (gimęs 1970 m.), kuris paaiškino, kad jį sužalojo kaimynas, suduodamas smūgį kirviu į galvą. Įtariamasis V. R. (gimęs 1967 m.) uždarytas į areštinę.
 
 
      Viešosios tvarkos pažeidimai
 
      Gruodžio 26 d. 5 val. į Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK kreipėsi Č. N. (gimęs 1962 m.), kuris pareiškė, kad tą pačią dieną apie 3 val. Raseinių r., Kaulakių k., Dubysos g., į jo namo kiemą atėjo septyni asmenys, kurie triukšmavo, du iš jų iš nenustatytų ginklų iššovė tris kartus į viršų bei vienas asmuo nukreipė ginklą į pranešėją ir grasino. Č. N. iš vieno asmens atėmė ginklą, o į lauką išėjus Č.N. artimiesiems, asmenys pabėgo (antras asmuo, kuris turėjo ginklą, bėgdamas jį pametė). Įvykio metu žmonės nesužaloti. Įvykio vietoje rasti ir paimti du dujiniai pistoletai „Magnum” ir „Ekol Tuna”.
 
 
      Eismo įvykiai
 
      Gruodžio 26 d. 22 val. 10 min. Vilniaus r., kelio Vilnius-Šumskas 32-ame km, automobilis „VW Passat”, vairuojamas, kaip įtariama, neblaivus (paimtas kraujas) piliečio M. P.
(gimusio 1968 m.), nuvažiavo nuo kelio ir kelis kartus vertėsi. Eismo įvykio metu žuvo keleivis V. B. (gimęs 1971 m.) bei nukentėjo kartu važiavę D. K. (gimusi 1978 m.), nenustatytos tapatybės apie 30 metų amžiaus moteris ir vairuotojas, kurie dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyti į ligoninę.
 
 
      Rasti žmonių lavonai
 
      Gruodžio 26 d. 8 val. 30 min. Kaune, Upelio g., savo namuose, rastas V. A. (gimusio 1956 m.) lavonas su kraujosruvomis ir nubrozdinimais veide. Mirties priežastis ir aplinkybės nustatinėjamos.
 
 
      Gruodžio 26 d. apie 13 val. Varėnos r., Gribašos k., savo namuose, rastas V. N.
(gimusio 1950 m.) lavonas prakirstu antakiu. Mirties priežastis ir aplinkybės nustatinėjamos.
 
 
 
      Kiti pranešimai apie įvykius, susijusius su valstybinės valdžios ir valdymo, teisėsaugos institucijų pareigūnais bei tarnautojais
 
 
      Gruodžio 26 d. 5 val. 27 min. į Panevėžio apskr. VPK Kupiškio r. PK kreipėsi I. B.
(gimusi 1996 m.), kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 4 val. Kupiškyje, K.Šimonio g., namuose, ją sumušė neblaivus vyras M. B. (gimęs 1991 m.). Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, M.B. sulaikymo metu priešinosi aktyviais veiksmais bei ranka sudavė tarnybos metu uniformuotam Panevėžio apskr. VPK Kupiškio r. PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliui V.B. (gimusiam 1987 m.) į veidą (prakirsta lūpa). M.B. uždarytas į areštinę. I.B. ir V.B. gydomi ambulatoriškai. Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 140 str. 2 d. ir 286 str.
 
 
      Gruodžio 26 d. apie 1 val. 30 min. Utenoje, Aukštakalnio g., dėl šlapinimosi viešojoje vietoje sulaikytas E.G. (gimęs 1972 m.), kuris tarnybiniame automobilyje „Mitsubishi L200″ ranka kėsinosi suduoti tarnybos metu uniformuotam Utenos apskr. VPK Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjui G.N. (gimusiam 1986 m.). E.G., atvežtas į Utenos ligoninės priėmimo skyrių, kadangi skundėsi skausmais, ranka smūgiavo tarnybos metu uniformuotam Utenos apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų poskyrio specialistui R.K. (gimusiam 1977 m.), tačiau nepataikė. E.G. atžvilgiu buvo panaudotos spec. priemonės (dujos ir kovinių-imtynių veiksmai). E.G. dėl galvos traumos stebėjimui paguldytas į ligoninę ir, gruodžio 26 d. apie 11 val. 10 min. išleidus iš ligoninės, uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.
 
 
      Gruodžio 26 d. 14 val. 8 min. Pakruojyje, Vilniaus g., prie namo, dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikytas neblaivus (2.45 prom. alkoholio) R.J. (gimęs 1984 m.), kuris atvesdintas į Šiaulių apskr. VPK Pakruojo r. PK. Tą pačią dieną 14 val. 50 min. per vaizdo stebėjimo kamerą pastebėta, kad laikino sulaikymo patalpose R.J. save žalojasi (rankomis keletą kartų smūgiavo į patalpos sienas bei megztinio užtrauktuko detale bandė susižaloti kairės rankos dilbį). R.J., suteikus med. pagalbą (dešinės rankos plaštakos kaulų lūžimas), grąžintas į Šiaulių apskr. VPK Pakruojo r. PK ir, surašius protokolą pagal LR ATPK 178 str., paleistas.
 
 
      Valstybės tarnautojo papirkimas
 
      Gruodžio 26 d. apie 17 val. Vilniuje, Peteliškių g., A.S. (gimęs 1955 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (1.73 prom. alkoholio)), Vilniaus apskr. VPK Patrulių rinktinės 2-osios kuopos vyresniesiems patruliams siūlė 100 litų kyšį. A.S. po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 1 d.
 
 
      Gruodžio 27 d. 0 val. 15 min. Naujojoje Akmenėje, Vytauto g., Latvijos pilietis G.H. (gimęs 1984 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (1.73 prom. alkoholio)), Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliams davė 100 eurų kyšį. Latvijos pilietis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 1 d.
 
 
      Gruodžio 27 d. 1 val. 35 min. Kalvarijos sav., kelyje Alytus-Simnas-Kalvarija 49-ame km, R.M. (gimęs 1969 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (2.23 prom. alkoholio)), Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patruliams davė 200 litų kyšį. R.M. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 1 d.
 
 
 
PASTABOS:             1. Suvestinė parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.
2. Naudojantis suvestinės informacija, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos.