Šalies įvykių suvestinė
 
POLICIJOS DEPARTAMENTAS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
2013 m. gruodžio 27-28 d.
PRANEŠIMŲ APIE YPATINGUS ĮVYKIUS IR NUSIKALSTAMAS VEIKAS SUVESTINĖ
 
 
      Plėšimai
 
      Gruodžio 27 d. apie 19 val. 10 min. Kaune, Taikos pr., E. M. (gimusiam 1988 m.) atsirakinus buto duris ir įėjus į butą, iš paskos įsibrovė du asmenys, kurie sumušė šeimininką ir pagrobė 60 litų. Nukentėjusysis gydomas ambulatoriškai.
 
 
      Eismo įvykiai
 
      Gruodžio 27 d. 11 val. 5 min. Panevėžyje, Nemuno-G. Petkevičaitės-Bitės g. sankryžoje, automobilis „VW Golf“, kurį vairavo N. K. (gimęs 1993 m.), partrenkė ir mirtinai sužalojo nereguliuojama pėsčiųjų perėja ėjusį K. P. (gimusį 1943 m.). Taip pat, eismo įvykio metu susižalojo automobilio vairuotojas, kuris dėl sužalotos rankos plaštakos gydomas ambulatoriškai.
 
 
      Gruodžio 27 d. apie 16 val. 40 min. Prienų r., ties Intuponių k., apvirto miško keliuko važiavęs traktorius „T16“, kurį vairavo K. A. (gimęs 1967 m.). Eismo įvykio metu žuvo traktoriaus vairuotojas.
 
 
      Gruodžio 27 d. apie 16 val. 22 min. Vilniuje, Pramonės g., ties posūkiu į Viktariškių gyvenvietę, automobilis „Audi 80“, kurį vairavo V. V. (gimęs 1994 m.), lenkimo metu išvažiavo į priešingą eismo juostą ir kliudė priešpriešiais važiavusį automobilį „Mercedes Benz 814“, kurį vairavo A. S. (gimęs 1991 m.). Po susidūrimo automobilis „Audi 80“ kliudė ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Ford Sierra“, kurį vairavo F. M. (gimęs 1942 m.), bei susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu „Nissan Almera“, kurį vairavo V. K. (gimęs 1962 m.), ir, nuvažiavęs nuo kelio, apvirto. Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Audi 80“ vairuotojas bei sužaloti kartu važiavę D. Š. (gimęs 1994 m.) (nuo gautų sužalojimų mirė greitosios medicinos pagalbos automobilyje pakeliui į ligoninę) ir R. Č. (gimęs 1994 m.), kuris dėl juosmens slankstelio lūžimo paguldytas į ligoninę. Taip pat sužaloti automobilio „Nissan Almera“ vairuotojas (dėl krūtinės sumušimo gydomas ambulatoriškai) ir keleivė I. J. (gimusi 1964 m.), kuri dėl kojos bei rankos kaulų lūžimų paguldyta į ligoninę.
 
 
      Gruodžio 27 d. apie 18 val. 50 min. Kaune, Europos pr., automobilis „VW Passat“, kurį vairavo A. M. (gimęs 1969 m.), partrenkė ir mirtinai sužalojo kelio važiuojamąja dalimi ėjusį apie 60 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyriškį.
 
 
 
      Kiti įvykiai
 
      Gruodžio 27 d. 17 val. 44 min. Vilniuje, Fabijoniškių g., prie namo, rastas E. J. (gimęs 1990 m.), kuris galimai iškrito iš buto, esančio penktame aukšte, balkono. Tą pačią dieną 18 val. 13 min. E. J. mirė atvežtas į ligoninę.
 
 
      Gruodžio 23 d. apie 11 val. 20 min. į Klaipėdos ligoninę iš Klaipėdos (tiksli vieta nustatinėjama) pristatytas ir paguldytas apie 50 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyriškis.
 
 
 
      Kiti pranešimai apie įvykius, susijusius su valstybinės valdžios ir valdymo, teisėsaugos institucijų pareigūnais bei tarnautojais
 
      Gruodžio 27 d. apie 17 val. 11 min. Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK areštinėje, nuo gruodžio 8 d. administracinį areštą pagal LR ATPK 50 str. atliekantis A. M. (gimęs 1969 m.) viela susižalojo pilvą. A. M. paguldytas į Vilniaus ligoninę.
 
 
      Gruodžio 27 d. 21 val. 46 min. Kauno aps. VPK Kaišiadorių r. PK gautas pranešimas, kad į Kaišiadorių ligoninę kreipėsi ir dėl veido sumušimo gydomas ambulatoriškai Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos Pravieniškių pataisos namų prižiūrėtojas R. Č. (gimęs 1987 m.), kuris paaiškino, kad tą pačią dieną apie 19 val. Pravieniškių pataisos namuose jį tarnybos metu sumušė nuteistasis.
 
 
      Gruodžio 28 d. 1 val. 20 min. Kaune, Vilties g., M. D. (gimęs 1975 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (viršijo greitį ir automobilį vairavo neblaivus (2,17 prom. alkoholio)), Kauno aps. VPK pareigūnams siūlė 500 litų kyšį. Vėliau lauke, tarnybiniame automobilyje ir policijos įstaigoje M. D. plūdo policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais. Atvesdintas į Kauno aps. VPK Kauno m. Centro PK ir vedant į laikino sulaikymo patalpą, M. D. galva smogė tarnybos metu uniformuotam Kauno aps. VPK Kauno m. Centro PK pareigūnui į galvą. Pareigūnas į medicinos įstaigą nesikreipė. M. D. uždarytas į areštinę. Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 286 str. ir 290 str.
 
 
      Gruodžio 28 apie 2 val. 30 min. į Utenos aps. VPK pagal LR ATPK 187 str. atvesdintas M. T. (gimęs 1977 m.), išlipdamas iš tarnybinio automobilio, aktyviais veiksmais priešinosi policijos pareigūnams, bandė suduoti tarnybos metu uniformuotam Utenos aps. VPK pareigūnui į veidą, o  kitam pareigūnui spyrė į petį. M. T. (pasitikrinti blaivumą atsisakė) uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.
 
 
      Valstybės tarnautojo papirkimas
      Gruodžio 27 d. 20 val. 50 min. Vilniuje, Medeinos g., savo namuose, neblaivus (2,61 prom. alkoholio) A. P. (gimęs 1949 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už sukeltą šeimyninį ginčą, Vilniaus aps. VPK pareigūnui siūlė 30 litų kyšį. A. P. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 3 d.
 
 
 
 
PASTABOS:
1. Suvestinė parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.
2. Naudojantis suvestinės informacija, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos.
 
 
 
 
 
PASTABOS:
1. Suvestinė parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.
2. Naudojantis suvestinės informacija, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos.