R. KARBAUSKIS: ATSAKINGOS INSTITUCIJOS TURI UŽTIKRINTI, KAD PENSIJAS GYVENTOJAI GAUTŲ LAIKU

R. KARBAUSKIS: ATSAKINGOS INSTITUCIJOS TURI UŽTIKRINTI, KAD PENSIJAS GYVENTOJAI GAUTŲ LAIKU

R. KARBAUSKIS: ATSAKINGOS INSTITUCIJOS TURI UŽTIKRINTI, KAD PENSIJAS GYVENTOJAI  GAUTŲ LAIKU

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas R. Karbauskis kreipėsi į Socialinių reikalų ir darbo ministrą Liną Kukuraitį bei „Sodra” vadovus, kad pensijos Lietuvos gyventojus pasiektų laiku, o gyventojams būtų atsakyta į kylančius klausimus.

„Tiek iš informacijos viešojoje erdvėje, tiek iš privačių asmenų kreipimųsi į Seimo narius matyti, kad ne visi senjorai gauna pensijas jiems įprastu laiku, kai kurie iš jų negali prisiskambinti į už pensijų išnešiojimą atsakingas įmones, ima nerimauti. Suprantu, kad naujos įmonės po konkurso atsakingos už pensijų pristatymą ir Lietuvos paštas daugelyje vietovių daugiau neteikia pensijų išnešiojimo paslaugos. Tačiau turi būti užtikrinta, kad senjorus pensijos pasiektų laiku, o apie bet kokius vėlavimus būtų inforuojama, visuomenei atsakoma į kylančius klausimus. Galiausiai, turi būti užtikrinta, kad žmonės turėtų, kur kreiptis dėl informacijos ir kad būtų užtikrintas bendravimas su nerimaujančiais žmonėmis”, – sako R. Karbauskis.

Apie galimus pereinamojo laikotarpio nesklandumus su ministru L. Kukuraičiu ir  „Sodros” laikinuoju vadovu Jezy Miskiu R. Karbauskis  kalbėjo  dar ir praėjusių metų pabaigoje, atkreipdamas dėmesį, kad pensijos gyventojus pasiektų laiku ir pokyčiai vyktų sklandžiai.

„Labai tikiuosi, kad tie nesklandumai artimiausiu metu bus pašalinti,” – sako Seimo narys R.Karbauskis.

Senatvės pensijos ir visos kitos „Sodros” mokamos pensijos yra indeksuojamos ir šiais metais didės 7,63 proc. Skaičiuota, kad vidutinė senatvės pensija padidės apie 26,5 Eur turint pilną stažą. Nuo sausio 1 dienos taip pat mokamos priemokos iš valstybės biudžeto mažų senatvės pensijų gavėjams. Kaip informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, mažesnes nei 238,45 eurų išmokas gaunantys senatvės pensininkai, kurie yra įgiję minimalų ar ilgesnį stažą, vidutiniškai gaus po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam asmeniui senatvės pensija didės individualiai. Tai palies apie 90 tūkst. senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto šiam tikslui skirta 20 mln. eurų. Šalpos pensija pagyvenusiems asmenims po pertvarkos augs nuo 117 iki 132 eurų. Tai palies apie 5 tūkst. šalpos pensijos gavėjų. Iš biudžeto šalpos pensijų didinimui ketinama skirti 0,9 mln. eurų.

Daugiau informacijos

Ramūnas Karbauskis

LVŽS frakcijos seniūnas

el.paštas: ramunas.karbauskis@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>