Privatiems darželiams – žemės nuomos mokesčio lengvata

PRANEŠIMAS SPAUDAI
Kaunas, gruodžio 23 d., 2013 m.
 
Kauno miesto savivaldybės švietimo ir ugdymo skyrius skaičiuoja, kad 2013 m. rudenį daugiau nei tūkstantis vaikų nepateko į ikimokyklines įstaigas. Miesto tarybos nariai darželių stygių siūlo spręsti suteikiant žemės nuomos mokesčio lengvatas privačioms ikimokyklinėms įstaigoms. Dėl lengvatos įvedimo šiandien apsispręs miesto taryba.
Kauno miesto tarybos Biudžeto ir finansų komiteto narys Tomas Bagdonavičius teigia, kad lengvata gali nežymiai apkarpyti surenkamus mokesčius į miesto budžetą, tačiau šis sprendimas gali padėti spręsti darželių trūkumą mieste.
トViena iš priemonių, kuri pelengvintų sąlygas verslininkams yra mokesčių lengvatos. Kauno mieste sunkiai įsivažiuoja privačių darželių plėtra. Atsižvelgdama į tai, miesto taryba gali numatyti žemės nuomos mokesčių palengvinimus. Tai signalas verslininkams, kad investicijos į privačias įstaigas sutinkamos palankiai ir savivaldybė nori bendradarbiauti sprendžiant darželių stygių mieste”,- teigia トVieningo Kauno” frakcijos narys Tomas Bagdonavičius.
Parengtame Kauno miesto tarybos sprendime žemės nuomos mokesčio lengvatos dydis nenumatytas. Gavus privataus darželio prašymą miesto taryba turės apsispręsti kokio dydžio mokestinę lengvatą suteikti.
Daugiau informacijos:
Povilas Mačiulis, visuomeninės organizacijos トVieningas Kaunas” direktorius, 
+37067449887, povilas.maciulis@gmail.com