Policija operatyviai nustatė ir sulaikė pokštininką
 
Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyrius
 Adresas: Saltoniškių g. 19                           Tel.  (8~5) 271 96 20,  8 698 04832,
LT-08105 Vilnius                                        faksas   (8~5) 271 97 88,
LIETUVA                                                    el. paštas  spauda@policija.lt
Policijos departamento prie VRM pasitikėjimo telefonas – (8~5) 272 53 72
2013-12-31
Televizijos bokštą sugriauti panorusiam vaikinui už nevykusį pokštą teks aiškintis teisme.
Gruodžio 30 d. 13.45 val. Vilniaus aps. vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas, kad Vilniuje turi sugriūti televizijos bokštas. Nustatyta, kad asmuo skambino iš Vilniaus, A. P. Kavoliuko gatvėje esančios degalinės. Pareigūnai operatyviai nustatė, kad šią informaciją pateikė nežinomas asmuo iš degalinėje esančio taksofono, kuris pasišalino automobiliu. Informacija buvo perduota patruliams ir netrukus automobilis buvo sulaikytas netoli Trakų.
Nustatyta, kad skambinęs asmuo – tai neblaivus (1,46 prom.) D.K. (gimęs 1988 m.). Jis prisipažino, kad pajuokavo. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas, medžiaga sprendimui priimti išsiųsta į Vilniaus miesto apylinkės teismą.
LR administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad už skambinimą pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio gresia įspėjimas arba bauda nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų, arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.
Policija primena, kad panašūs pokštai gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę. LR baudžiamasis kodeksas numato, tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.