Nors dažniausiai kalbama apie tai, kaip svarbu išsirinkti gerą ir kokybišką automobilio modelį, vertėtų nepamiršti, jog šių transporto priemonių ilgaamžiškumas priklauso ir nuo mūsų pačių indėlio. Tie, kurie automobiliui skiria daugiau dėmesio, kur kas rečiau skundžiasi jo gedimais ─ jei ir Jūs norite patekti į šią žmonių grupę, pirmiausia turėtumėte išbandyti šiuos patarimus.

Nuolat sekite oro filtrų būklę. Daugelis automobilio problemų kyla būtent dėl nusidėvėjusių filtrų, todėl turėtumėte visuomet laiku juos pasikeisti. Tai rekomenduojama padaryti bent jau kas vienerius metus arba nuvažiavus 10-15 tūkstančių kilometrų, priklausomai nuo to, kuri sąlyga įgyvendinama greičiau.

Įpraskite tikrinti skysčius ir padangų slėgį. Tepalo, langų ploviklio, vairo stiprintuvo ar bet kokių kitų skysčių lygis turėtų būti tikrinamas kaskart išsiruošus į bent šiek tiek ilgesnę kelionę ─ tai užtruks ne ilgiau kaip 10 minučių, tačiau nauda bus neišmatuojama. Ne mažiau svarbios ir Jūsų padangos: jas bent kas kelias savaites patartina apžiūrėti ir išoriškai. Jeigu prireikė pasikeisti padangas jas išsirinkti galite elektroninėje parduotuvėje: https://pigu.lt/lt/auto-prekes/padangos/vasarines-padangos.

Prižiūrėkite akumuliatorių. Tikriausiai sutiksite, jog akumuliatoriai (https://pigu.lt/lt/autoprekes/akumuliatoriai/akumuliatoriai) dažniausiai prisimenami tik tuomet, kai žiemos metu nepavyksta užvesti automobilio, tačiau iš tiesų jiems reikėtų skirti kiek daugiau dėmesio. Stebėkite apie jo išsikrovimą pranešančius ženklus ir bent kartais patikrinkite, ar aplink akumuliatorių nėra susikaupusių nuotekų ar kitų nerimą keliančių nešvarumų ─ šie paprasti veiksmai leis nesusidurti su didesnėmis problemomis.

Visuomet keliaukite su švariais stiklais. Nors nesinori tuo tikėti, tačiau nešvarus priekinis stiklas gana dažnai tampa nelaimingų atsitikimų priežastimi ─ suprastėjus matomumui, lengviau prarandame budrumą ir galime priimti neteisingus sprendimus. Norėdami to išvengti, turėtumėte visuomet juos nusivalyti ir pasirūpinti sezoną atitinkančiu langų plovimo skysčiu, o jei artėja lietingasis sezonas, pravartu apžiūrėti ir valytuvus. Jei jie bus pažeisti, susibraižys stiklas ir dar labiau suprastės Jūsų matomumas.

Skirkite dėmesio automobilio lempoms. Jei žinote, kad važiuosite tamsiuoju paros metu, būtinai iš anksto pasitikrinkite, ar priekiniai automobilio žibintai veikia nepriekaištingai ─ tik taip saugiai pasieksite kelionės tikslą.

Taip pat vertėtų paminėti, jog daugelis iš mūsų nakčiai pamiršta išjungti transporto priemonės šviesas ─ tai ne tik iškrauna akumuliatorių, bet ir padaro nemažai žalos varikliui. Jei ir Jums tenka kovoti su šia „bėda“, turėtumėte nežiūrėti į tai atsainiai ir surasti būdų, kaip su tuo kovoti ─ tam puikai tiks telefono priminimai ar bet kokie kiti originalūs metodai.

Valykite variklio išorę. Apie tokį veiksmą kalbama pakankamai retai, tačiau tai tiesa ─ bet kokie išoriniai variklio nešvarumai ilgainiui gali turėti įtakos sėkmingam jo veikimui, todėl patartina profilaktiškai jį nuvalyti. Tam tikrai nereikės atlikti sudėtingų išmontavimo darbų: jei įsigysite specialiai varikliams skirtą, kokybišką ir švelnų valiklį, šį darbą įveiksite vos per kelias minutes. Tiek šiuos valiklius, tiek kitas automobilių priežiūros priemones galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, gerokai prailginsite automobilio tarnavimo trukmę, tačiau nepamirškite paties svarbiausio ─ savo vairavimo stiliaus. Jei nuoširdžiai save priskirtumėte prie kelių „gyvūnijos“ pasaulio, puikių rezultatų nesitikėkite: automobilis patikimai tarnaus tik tuomet, jei vairuosite saugiai ir protingai.