Nuo kitų metų pradžios NATO greitojo reagavimo pajėgose budės logistikos kariai, nuo antrojo pusmečio prisijungs ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos
 
Pranešimas žiniasklaidai
            KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
Vilnius, 2013 12 31                    Viešųjų ryšių departamentas
            www.kam.lt
            Tel. (8 5) 2735519
            El. paštas vis@kam.lt
            Facebook: www.facebook.com/LRKAM
Sausio 1 d. budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose pradės nauja Lietuvos karių grupė. Šioms aukštos parengties ir bet kada ir bet kurioje pasaulio vietoje greitai išsiskleisti ir įvairaus spektro operacijoms vykdyti skirtoms NATO pajėgoms Lietuva kitiems metams skiria apie 100 karių.
Naujosios rotacijos pagrindą sudarys kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir Logistikos valdybos. Jie metus truksiantį budėjimą pradeda jau nuo rytdienos.  
Nuo antrojo kitų metų pusmečio NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje  (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One  (angl. SNMCMG1) budės ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos. Šiam junginiui vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.  Lietuva šiam junginiui skirs ir vadovavimo ir aprūpinimo laivą トJotvingisヤ bei štabo karininkų, kurie sudarys tarptautinio junginio štabo pagrindą.  Kartu sus lietuviais  SNMCMG1 junginio  štabe  tarnaus Estijos, Latvijos ir Turkijos kariai. Numatoma, jog šios grupės sudėtyje bus Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos priešmininės kovos laivai.
Iš viso kitais metais šioms pajėgoms skirta apie  100 Lietuvos karių.
2013 metais NATO greitojo reagavimo pajėgose budėjo apie 200 karių iš Lietuvos karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo motorizuotojo pėstintinų batalionų ir Specialiųjų operacijų pajėgų.
Budėjimo metu NATO greitojo reagavimo pajėgoms skirti padalinai budi savo dislokacijos vietoje ir prireikus į operacijos vietą būna pasirengę išvykti per nustatytą laiko tarpą.
NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų, logistikos ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos (iki 25 tūkst. karių) geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.
Sprendimą kurti greitojo reagavimo pajėgas NATO šalys priėmė 2002 metų lapkritį Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Pirmą kartą šios pajėgos buvo praktiškai panaudotos 2004 metais Atėnų olimpinių žaidynių metu saugumo situacijai užtikrinti. 2005 metų spalio mėn. Lietuva dalyvavo ir pirmoje NATO greitojo reagavimo pajėgų operacijoje, kurioje padėjo nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.
Lietuva NATO greitojo reagavimo pajėgoms savo karius skiria nuo 2005 metų.