Naujasis BMW X5 skina apdovanojimus
P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I
2013 12 30
Šiemet debiutavusio naujojo BMW X5 kokybė ir inovacijos aukštai vertinamos tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Šis modelis neseniai Vokietijoje iškovojo トAuksinio vairo” prizą sportinių visureigių tipo automobilių kategorijoje.  Prizas yra teikiamas patiems inovatyviausiems atskirų kategorijų automobiliams. Tuo tarpu Lietuvoje BMW X5 kasmetiniuose トMetų automobilio 2014″ apdovanojimuose kątik pelnė garbingą トLietuvos metų visureigio” titulą.
トAbu šie apdovanojimai dar kartą įrodo, kad BMW X5 pelnytai laikomas tikru lyderiu sportinio tipo visureigių segmente. Nors tai yra visureigis, jis pasižymi lengvojo automobilio aerodinaminėmis savybėmis, yra patogus, universalus ir malonus vairuoti”, – sako įgaliotosios BMW atstovės Lietuvoje UAB トKrasta Auto Vilnius” direktorė Rasa Klimavičiūtė.
Vokietijoje BMW X5 laimėtas トAuksinio vairo” apdovanojimas teikiamas nuo 1976 m., jį įvairiose kategorijose yra gavę daugiau negu 20 BMW automobilių. Geriausiu sportinių visureigių kategorijoje BMW X5 pripažino tiek ekspertų komisija iš visos Europos, kurią sudarė lenktynininkai, dizaineriai,  žurnalistai, automobilių bandytojai ir inžinieriai, tiek 200 tūkst. トAuto Bildヤ ir トBild am Sonntagヤ žurnalų skaitytojų, dalyvavusių rinkimuose. Šis prizas yra teikiamas patiems inovatyviausiems automobiliams.
Trečiosios kartos visureigis BMW X5 gali pasigirti pačiu geriausiu aerodinamikos koeficientu (0,31) savo klasėje – šis koeficientas yra toks pats kaip lengvojo automobilio. Puikias aerodinamines naujojo X5 savybes užtikrina horizontalios kėbulo linijos, ypatinga priekinio bamperio forma ir トšvarus”, detalėmis neapkrautas automobilio galas. BMW X5 yra pažangus ir aplinkosaugos srityje. Automobilio svoris, lyginant su pirmtaku, sumažėjo 200 kg, tai padėjo sumažinti degalų sąnaudas ir CO2 emisiją.
Kitos išskirtinės savybės, kuriomis pasižymi BMW X5 – maksimaliai optimizuotas oro pasipriešinimas, efektyvios variklių technologijos ir standartinėje komplektacijoje esanti automatinė aštuonių pavarų greičių dėžė su papildoma トBMW Efficient Dynamics” technologija, taip pat トAuto Start&Stop” funkcija ir ECO PRO režimas.
BMW X5 universalumą pabrėžia ne tik standartinėje komplektacijoje esanti トDriving Experience Control” sistema, kurios  pagalba vairuotojai gali pasirinkti jiems tinkamiausią トComfort”, トDynamic” arba トProfessional” paketą, bet taip pat ir galimybė savo BMW X5 rinktis su viena iš 5 pakabų, kurios gali patenkinti vairuotojų, tiek ieškančių komforto, tiek  sportiškumo, poreikius.
Inovacijomis bei naujovėmis pasižymi ir naujajame BMW X5 esanti トBMW ConnectedDrive” sistema, kurią papildė naujas projekcinis ekranas su pilnu spalvų spektru bei nauju turiniu, taip pat トBMW Night Vision” žmones ir gyvūnus atpažįstanti funkcija su taškiniu apšvietimu (トDynamic Light Spot”), greičio ribojimo informacija, nauja トBMW Parking Assistant” sistema, taip pat トDriving Assistant” su išvažiavimo iš eismo juostos, susidūrimo ir pėsčiųjų perspėjimo funkcijomis. Naujasis BMW X5 turi ir išplėstą internetinių funkcijų gamą.
トLietuvos metų visureigio” apdovanojimą BMW X5 skyrė autoritetinga jau 17 metų vykstančių rinkimų トMetų automobilis” vertinimo komisija, sudaryta iš 10 Lietuvos automobilių žiniasklaidos atstovų. Konkurse dalyvavę visureigiai buvo bandomi specialiai tam parinktose trasose, sudėtingesnėse negu tos, kuriose testuoti įprasti automobiliai. Trasas daugiausia sudarė smėlėti, klampūs miško keliukai su staigiais nuolydžiais bei įkalnėmis.
BMW X5 oficialiai Lietuvos rinkai pristatytas šių metų lapkričio mėnesį, o užsisakyti jį galima jau nuo spalio visuose トKrasta Auto” salonuose. Jo kaina prasideda nuo 202,7 tūkst. litų.
UAB トKrasta Auto” yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. トKrasta Auto” priklauso tarptautinei įmonių grupei トModus grupė”.
Kontaktai:
Barbora Gedvilaitė, 8 678 05732, barbora@maniac.lt