Nauja Teatrai.lt iniciatyva skatins kurti šiuolaikiškus spektaklius ir ugdyti ateities teatrą ir jo publiką
PRANEŠIMAS SPAUDAI
2013 m. gruodžio 20 d., Vilnius
Teatrų gidas Teatrai.lt prieš porą mėnesių tapo bilietų platinimo platforma, siekiančia sujungti visus šalies teatrus, o metams baigiantis skelbia apie naują iniciatyvą – specialią Teatrai.lt stipendiją. Naujoji stipendija bus skirta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų spektakliams paremti ir padėti jiems pasiekti tiek užsienio festivalius, tiek atokiausius Lietuvos kampelius.
Teatrai.lt dovanojama stipendija susidės iš dviejų dalių: kasmet skiriamos fiksuotos ir kaupiamosios stipendijų.
Fiksuota stipendija bus mokama vieną kartą per metus ir sieks 3 tūkst. litų, kuriuos skirs teatrų gidas Teatrai.lt. Ji bus skiriama vaikams ar jaunimui skirto spektaklio pastatymui. Taip studentų kursai bus skatinami kurti šiuolaikiškus spektaklius jauniausiai auditorijai. Be to, taip bus ugdoma teatro ateities publika.
Kaupiamosios stipendijos dydis priklausys nuo bilietų pardavimų per Teatrai.lt bilietų platinimo platformą. Nuo kiekvieno per Teatrai.lt sistemą parduoto bilieto kaupiamoji stipendija bus papildyta 10 centų, kurie bus išskaičiuoti iš Teatrai.lt tenkančio uždarbio. Taigi, prie šios stipendijos kaupimo prisidės teatrą mėgstantys ir bilietus perkantys žiūrovai – kuo daugiau bilietų jie įsigis, naudodamiesi Teatrai.lt sistema, tuo didesnė bus stipendija.
トNors Teatrai.lt, kaip bilietų pardavimo platformos, veikla dar tik įsibėgėja, skaičiuojame, jog per metus, naudojantis šia platforma, gali būti nupirkta apie 30 tūkst. bilietų. Nuo parduotų bilietų kiekio surinkta pinigų suma galbūt atiteks būsimiems oskarams koršunovams ir anželikoms cholinoms ir taps pradžia kuriant naują Lietuvos teatro istorijos puslapį”, – sako Teatrai.lt redaktorė Indrė Pavilonytė.
Planuojama, jog kaupiamoji stipendija atiteks su teatro sklaida susijusiems projektams, kad Akademijos studentų kurtus teatro spektaklius pamatytų kuo daugiau žiūrovų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kitaip tariant, ši stipendija bus skiriama studentų spektaklių ir įvairių kūrybinių projektų gastrolėms.
トKadangi stipendijos dydis tiesiogiai priklausys nuo per Teatrai.lt sistemą parduotų bilietų skaičiaus, norisi, kad ši stipendija būtų savotiškas トskolos” atidavimas bilietų pirkėjams. Todėl sieksime, kad spektakliai būtų parodyti kuo didesnei auditorijai, kuo plačiau”, – teigia teatrai.lt redaktorė.
トMūsų Akademija nuolat gauna daug kvietimų dalyvauti skirtinguose užsienio studentų teatrų festivaliuose, bendradarbiauti įvairiuose projektuose, bet įprastai pastarųjų organizatoriai finansuoja apgyvendinimo, maisto ir organizacines išlaidas, o už kelionę ir draudimą dažniausiai reikia susimokėti patiems. Tai yra nuolatinė mūsų problema, dėl kurios neretai tenka atsisakyti net ir labai patrauklių bei vertingų kvietimų, todėl manau, kad Teatrai.lt iniciatyva prisidės prie šios problemos sprendimo”, – pasakoja LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė
Sprendimą, kam bus skiriama tiek viena, tiek kita stipendija, priims LMTA Teatro ir kino fakulteto taryba.
Šiandien per teatrai.lt sistemą jau galima įsigyti bilietus į daugiau nei 15 Lietuvos teatrų rodomų spektaklių. Teatrų gido Teatrai.lt išskirtinumas yra toks, kad teatro mėgėjai jame ras ne tik naujausią ir aktualiausią informaciją, susijusią su teatrų pasaulio naujienomis, bet ir galės vienoje vietoje rasti ir saugiai bei patogiai įsigyti bilietus į daugelio šalies teatrų spektaklius, į kuriuos bilietus platina skirtingi Lietuvoje veikiantys bilietų platintojai.