Modernios vaizdo kameros Kaune užfiksavo prakartėlę suniokojusių chuliganų šėlsmą
Rudenį viešosiose Kauno vietose įrengtos modernios vaizdo kameros padėjo operatyviai sulaikyti chuliganus, suniokojusius prie Kauno Arkikatedros bazilikos įrengtą prakartėlę.
Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie 1.52 val., mieste įrengtos vaizdo kameros užfiksavo, kaip penki chuliganai kėsinasi į Vilniaus gatvėje stovinčią prakartėlę. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip vienas iš jaunuolių, įšokęs į prakartėlės vidų, pradėjo stumdyti ir vartyti ten esančias statulas, paėmęs vieną jų nešiojo ant rankų, o kiti jaunuoliai šį savo bendražygio elgesį stebėjo ir fotografavo.
Į įvykio vietą operatyviai atvykę Patrulių rinktinės pareigūnai sulaikė jaunuolius ir pristatė juos į Centro policijos komisariatą. Dėl chuliganiškų veiksmų pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena. Pareigūnai renka ir analizuoja bylos duomenis, nustatinėja tikslesnes įvykio aplinkybes, padarytos žalos dydį. Visi sulaikytieji – pilnamečiai, jie buvo neblaivūs.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 174 str. トNedidelis chuliganizmas” numato, kad  necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį, užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų.
Pateikiame vaizdo kamerų užfiksuotą įrašą, kuriame – jaunuolių siautėjimas ir sulaikymas.

Viešųjų ryšių poskyrio ir Kauno apsk.VPK informacija