Ministras M. Kvietkauskas lankėsi Lietuvos kultūros sostine tapusiame Rokiškyje

Ministras M. Kvietkauskas lankėsi Lietuvos kultūros sostine tapusiame Rokiškyje

Ministras M. Kvietkauskas lankėsi Lietuvos kultūros sostine tapusiame Rokiškyje

2019 01 18

Kultūra regionuose gali būti ne mažiau gyva nei didmiesčiuose, teigė ketvirtadienį Rokiškyje besilankantis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Čia jis tiesiogiai susipažino su Rokiškio, 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės, programa, susitiko su kultūros bendruomenės atstovais, savivaldos vadovais, lankėsi vietos kultūros įstaigose.

„Pats pirmasis mano vizitas simboliškas – būtent į Lietuvos kultūros sostinę. Kai čia lankausi liepą, dar galvojau, kad Rokiškio – kultūros sostinės – renginiuose lankysiuosi kaip dalyvis. Rokiškis gali didžiuotis, kad tapo 12-ąja Lietuvos kultūros sostine. Tai įrodo miesto svarbą ne tik regionui, bet ir nacionaliniu lygiu. Rokiškis trauks žmones ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Programą Rokiškis parengė turtingą, ir tikiu, kad miestas bus ypatingai patrauklus, labai norėsis čia atvykti. Sveikinu su pradžia ir linkiu kuo didžiausios sėkmės šiemet”, – sakė ministras M. Kvietkauskas.

Kiekvienas 2019-ųjų mėnuo Rokiškyje pakvies miestelėnus ir svečius į vis kitus kultūros vingius – teatro, šokio, muziejininkystės, dailės, etnokultūros, vizualiųjų menų, dvarų kultūros, muzikos ir literatūros. Projektą koordinuoja Rokiškio kultūros centas. Kartu su kultūrinės programos vykdytojais veikia projekto infrastruktūros grupė, padedanti paruošti miesto erdves svarbiems kultūros sostinės metams, sklandžiai įgyvendinti projekto renginius.

Rokiškio kraštas dovanojo Lietuvai dailininką Justiną Vienožinskį, žymųjį dievdirbį Lionginą Šepką, poetą Paulių Širvį, literatus intelektualus Juozą ir Alfonsas Keliuočius, daugelį kitų iškilių menininkų ir kultūrai pasišventusių žmonių. O šiemet, pasak kultūros ministro, tapęs Lietuvos kultūros sostine, Rokiškis turi puikią progą parodyti, kad kultūros projektai regionuose turi didelę prasmę, pritraukiant juose dalyvauti žymiausius šalies kūrėjus, o kartu sutelkiant ir stiprinant vietos bendruomenes. Ministro M. Kvietkausko teigimu, didesnis dėmesys kultūros sklaidai regionuose ir vietos kultūrinėms iniciatyvoms turėtų būti skiriamas ir tobulinamoje naujoje Kultūros strategijoje.

Ministras išklausė Rokiškio kultūros ir meno bendruomenės narių, kultūros įstaigų vadovų, nevyriausybinių organizacijų atstovų nuomones, kaip turėtų būti skatinama regionų kultūra, aptarė aktualius klausimus dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo 2019 metais. Jis sakė tikintis prasminga neseniai įsikūrusių regioninių kultūros tarybų veikla, su kurių atstovais Kultūros ministerija visada bus pasirengusi atviram dialogui.

Kultūros ministras Rokiškyje taip pat apsilankė baigiamoje rekonstruoti Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje, kurios atnaujinimo darbams panaudota ir 780 tūkst. eurų Kultūros ministerijai skirtų valstybės biudžeto lėšų, Rokiškio krašto muziejuje dalyvavo tautodailininkų parodos atidaryme, o vakare susitinko su Lietuvos kultūros sostinės projekto vykdytojais.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>