Ministerijai – padėka už išsaugotus pajūrio krantus
Minint Palangos 760-ąsias metines įvertintas Aplinkos ministerijos ir jos darbuotojų indėlis į pajūrio ir ypač Palangos paplūdimių išsaugojimą ir atkūrimą. Aplinkos ministerijai skirta padėka už svarų indėlį įgyvendinant krantotvarkos projektus Palangoje.
Pastaraisiais metais Lietuvos pajūrį aplankę poilsiautojai galėjo džiaugtis atkurtais ir ypač praplatėjusiais paplūdimiais. Tai – didžiulio ir laiku atlikto darbo rezultatas.
Dar prieš dešimtmetį mūsų turimos krantinės likimas baugino ne vieną – nerimauta, kad neteksime išskirtinių savo kurortų paplūdimių arba kad juos turėsime betoninius. Nualinti paplūdimiai, kuriuos dar labiau suniokojo praūžę uraganai, reikalavo ypatingo dėmesio. Dėl išsekusių smėlio atsargų priekrantėje krantas nebegalėjo savaime pasipildyti smėliu, todėl jo reikėjo atsivežti.
Nuo 2006 m. iki dabar Lietuvos pajūrio krantai papildyti daugiau kaip 500 tūkst. kubinių metrų jūros smėlio. Jis buvo imamas iš Baltijos jūros Juodkrantės-Preilos rajono šiaurinio poligono, 25-30 m gylyje.
Skaičiuojama, kad į paplūdimių atkūrimą investuotas 1 Lt dabar kurortui atneša 8 Lt pelno.
Visuomenės informavimo skyrius
2013-12-30