Lietuviškoms mokykloms Baltarusijoje – “Knygų Kalėdų” dovana
Pranešimai spaudai
 
2013-12-23 Pirmadienis, gruodžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje veikiančių lietuviškų Pelesos ir Rimdžiūnų mokyklų bei Minsko sekmadieninės mokyklėlės mokiniais ir jų mokytojais. Tai kasmetinis šalies vadovės susitikimas su Baltarusijoje gyvenančiais lietuvių vaikais.
  
Prezidentės teigimu, Baltarusijoje gyvenantys lietuviai išlaiko stiprų ryšį su Lietuva. Čia veikiančios lietuviškos mokyklos padeda puoselėti gimtąją kalbą, skatina nuo mažens domėtis savo šalies istorija, kultūra ir tradicijomis. Svarbu, kad supaprastintas pasienio judėjimas Baltarusijoje gyvenantiems lietuviams suteikia galimybę lengviau aplankyti savo artimuosius ir atvykti į gimtinę.
  
Baltarusijoje veikiančioms lietuvių mokykloms Prezidentė kartu su Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto atstovais, kurie prisijungė prie akcijos トKnygų Kalėdos”, padovanojo lietuviškų knygų. Jau trečius metus vykstanti nacionalinė akcija šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Tradiciškai knygos dovanojamos ir lietuvių mokykloms Baltarusijoje bei Lenkijoje.
  
Susitikimo metu Prezidentė bendravo su mokiniais, domėjosi svarbiais lietuvių bendruomenei klausimais. Svečiai žiūrėjo トStalo teatro” spektaklį トTarmių stalas”.
 
Artėjančių švenčių proga Prezidentė vaikams ir mokytojams palinkėjo &scaron ;iltų ir džiaugsmingų šv. Kalėdų, prasmingų ir sėkmingų ateinančių metų.
 
  
Nuotraukos: R. Dačkus.