Liberalai: privaloma deklaracija Darbo inspekcijai turėtų tapti savanoriška
     
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
                                            LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA
Kodas 1886 05295    Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius    Tel. (8~5) 239 63 51     Faksas (8~5) 239 63 48
Pranešimas spaudai  2013 12 19
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija ragina Valstybinę darbo inspekciją (VDI) kuo greičiau atsisakyti nepagrįsto ir įmones beverčiu popierizmu užkraunančio reikalavimo, pagal kurį samdomų darbuotojų turinčios bendrovės privalo užpildyti daugiau nei 200 klausimų apimančią deklaraciją dėl darbuotojų saugos ir darbo teisės.
Vakar Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos Remigijus Šimašius ir Vitalijus Gailius susitiko su VDI vadovu Viliumi Mačiulaičiu. Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius pranešė, kad privalomos deklaracijos pateikimo terminas nukeliamas pusmečiu vėliau – iš 2013 m. gruodžio 31 d. į 2014 m. liepos 1 dieną.     
トTermino pakeitimas pačią problemą nukelia, bet jos nesprendžia. Pavyzdžiui, pieštukus parduodanti  įmonė ir toliau turės atsakyti į klausimus apie cheminių medžiagų saugojimą ir sprogimų riziką. Privalomos deklaracijos įmonėms apima net kelis šimtus klausimų, tarp kurių didelė dalis konkretiems verslams – visiškai neaktualūs. Tai yra pavyzdys, kaip lygioje vietoje valdiškos įstaigos užkrauna verslą popierizmu, papildoma administracine našta ir po to nusiplauna rankas. Tokio pobūdžio deklaracijos tikslus gali pasiekti tik tada, kai jos pildomos savo noru”, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.
Liberalai R. Šimašius ir V. Gailius siūlo, kad deklaracija, skirta įmonėms ir viešosioms įstaigoms, o taip pat – ūkininkams ir savarankiškai dirbantiems asmenims taptų ne privaloma, o savanoriška.
トJoniškio ir Pakruojo rajono ūkininkai, išgirdę apie tokius Darbo inspekcijos reikalavimus, buvo smarkiai nustebę. Jeigu ūkininkai, turintys vos kelis samdomus darbuotojus, galėtų išsamiau susipažinti su informacija, o ne privaloma tvarka atsakinėtų į šabloniškus klausimus – tai duotų kur kas daugiau naudos”, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Gailius.
Liberalai atkreipia dėmesį, kad Darbo inspekcija padidino įmonėms administracinę naštą nesuderinusi savo įsakymo su Ūkio ministerija, kuri taip pat pritaria, kad deklaracijos pildymas taptų savanoriškas ir siūlė peržiūrėti esamą tvarką.
Daugiau informacijos:
Remigijus Šimašius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Tel. 86 98 42 495
remigijus.simasius@lrs.lt
Vitalijus Gailius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Tel. 86 98 42 681
vitalijus.gailius@lrs.lt