Lazdijų rajono savivaldybė ėmėsi susidorojimo su konkurentais

Lazdijų rajono savivaldybė ėmėsi susidorojimo su konkurentais

Pranešimas žiniasklaidai

2019 m. sausio 30 d.

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Lazdijų rajono savivaldybės merus Audrius Klėjus kreipėsi į Vyriausiąją rinkiminę komisiją (VRK) ir policiją dėl Lazdijų rajono savivaldybės savivaliavimo bei rinkimų įstatymo pažeidimo.

TS-LKD kandidatas į merus A. Klėjus Lazdijuose, Vilniaus g., sausio 4 d. – kovo 4 d. laikotarpiui užsakė lauko reklamą. Sausio 29 d. buvo pastebėta, jog stendas kartu su visu plakatu neaiškiomis aplinkybėmis demontuotas. Susisiekus su reklamos agentūra „Open Agency”, iš kurios reklama buvo užsakyta, ši patikino, kad terminai yra nepasibaigę ir stendas turi kaboti. Bandydamas detaliau išsiaiškinti, kas įvyko, A. Klėjus sužinojo, kad Lazdijų rajono savivaldybės administracija paliepė įmonei UAB „Lazdijų vanduo” reklaminį stendą savavališkai demontuoti. Šiuo metu stendas yra „Lazdijų vanduo” sandėlyje, o policijos komisariatas atlieka tyrimą.

TS-LKD kandidatas į merus A. Klėjus kreipiasi į VRK prašydamas kuo skubiau užtikrinti jo, kaip kandidato, teises, kartu užtikrinant, jog reklaminis stendas būtų kuo greičiau atstatytas.

„Lazdijų rajono savivaldybė tokiu veikimu pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, todėl man, kandidatui į Lazdijų rajono merus, yra nesuteikiama teisė vykdyti rinkimų agitaciją pagal VRK nustatytas sąlygas. Po visų aplinkybių aiškiai matosi Lazdijų rajono savivaldybės savivaliavimas, rinkimų įstatymo dėl išorinės politinės reklamos skleidimo, pažeidimas. Kreipdamasis į VRK prašau skubiai reaguoti dėl susidariusios situacijos”, – pažymėjo A. Klėjus.

Primename, jog Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad bet kam draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos institucijose, įstaigose, organizacijose ar organuose, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, regioniniuose transliuotojuose ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant rinkimų agitaciją, pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip naudojantis tarnybine padėtimi bandyti paveikti rinkėjų valią. Valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos pareigūnams, valstybės ir kitiems tarnautojams draudžiama naudotis tarnybine padėtimi – sudaryti sau, partijai ar rinkimų komitetui, iškeltam ar išsikėlusiam į savivaldybės tarybos narius – merus kandidatui išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas.

 

Kontaktams:

TS-LKD Vykdomojo rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas

Tel. +370 674 79 758

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>