Kviečiame į konferenciją apie Europos ateitį „Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai”

Kviečiame į konferenciją apie Europos ateitį „Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai”

Kviečiame į konferenciją apie Europos ateitį „Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai”

Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija 2019 m. sausio 25 d. organizuoja kasmetinę konferenciją apie Europos ateitį „Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai”.

Gilėjančios takoskyros Europos ir viso demokratinio pasaulio bendruomenėse veikia politines sistemas ir procesus. Vis daugiau žmonių nebetapatina savęs su tradicinėmis politinėmis jėgomis ir idėjomis. Socialinė bei skaitmeninė atskirtis, skurdas, migracijos bei globalizacijos procesai ir auganti nežinomybė dėl ateities kursto pesimizmą, baimę bei nepasitikėjimą, kurie jau pasireiškė radikaliais ir nepamatuotais poslinkiais tiek atskirose valstybėse, tiek pasaulinėje arenoje.

Tai sukuria palankią terpę dezinformacijai, manipuliavimui rinkėjais, melagienoms (angl. fake news) ir kitoms hibridinėms vidaus ir išorės grėsmėms. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai gegužės mėnesį išbandys mūsų atsparumą šioms grėsmėms ir padės pagrindus Europos ateičiai.

Konferencija vyks sausio 25 d. (penktadienį) Europos namuose, Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.), Vilniuje.

9.10 val. renginį atidarys Prezidentas Valdas Adamkus ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

9.30 val. pranešimą „Post-Truth”: kas, kodėl ir kaip į tai reaguoti?” skaitys Bristolio universiteto profesorius Stephan Lewandowsky.

Iš Australijos kilusio prof. S. Lewandowskio moksliniai tyrimai susiję su bandymu suprasti, kaip žmonės atnaujina savo atmintį, kai egzistuojančios žinios pasirodo esančios neteisingos. Prof. Lewandowsky tiria šiandieninę klaidingos informacijos bei mitų sklaidą visuomenėje ir ypač domisi dezinformacijos, susijusios su vakcinomis ir klimato mokslu, plitimu. 2017 m. jis kartu su kolega John Cook parašė vadovą, kaip kovoti su klaidinančia ir neteisinga informacija, pavadintą „The Debunking Handbook”.

10.00-11.15 val. vyks diskusija „Hibridinės grėsmės ir rinkimai: melagienos, dezinformacija ir mūsų atsakas” su prof. Stephan Lewandowsky (Bristolio universitetas), Delphine Colard (Europos Parlamento Atstovo spaudai skyrius), Tomu Čeponiu (Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas) ir  Viktoru Daukšu (Demaskuok.lt). Diskusiją moderuos prof. dr. Mindaugas Jurkynas (Vytauto Didžiojo universitetas).

11.30-13.00 val. vyks diskusija apie Europos Sąjungos ateitį su Europos Komisijos nariais Vyteniu Andriukaičiu ir Neven Mimica. Diskusiją moderuos LRT žurnalistė Živilė Kropaitė.

Renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis su abipusiu sinchroniniu vertimu.

Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus. Prašome registruotis adresu https://bit.ly/2Fo81vG

Tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti internetu https://www.facebook.com/Europos/

Išsami renginio programa: https://europa.eu/!Yv84Rx

Gražios dienos

Ryšių su žiniasklaida grupė

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius

Tel: +370 5 2430335

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>