Kauno klinikos 2014-uosius pasitinka pasirengusios naujiems iššūkiams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos 2013-aisiais metais sėkmingai vykdė universiteto ligoninei keliamus uždavinius, sklandžiai įgyvendino konstruktyvias permainas ir pasirengė naujiems darbams ateinančiais metais.
Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Renaldo Jurkevičiaus teigimu, per 2013 metus daug dėmesio skirta bendradarbiavimo su kitomis Lietuvos ligoninėmis stiprinimui. Gerinant pagalbos sergantiesiems vėžiu prieinamumą, pasirašytos sutartys su 14 Kauno krašto gydymo įstaigų, į kurias konsultuoti pacientų vyksta Kauno klinikų onkologijos specialistai. Nuo 2014-ųjų sausio mėnesio startuos insulto ir kardiologijos klasteriai, skirti tam, kad pacientai, kuriems reikalinga skubi kvalifikuota pagalba, kuo greičiau patektų į Kauno klinikas. Pasak Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, sėkminga funkcinių klasterių veikla – naudinga ir konkrečiam pacientui, ir visai sveikatos priežiūros sistemai.
Per 2013 metus į Kauno klinikas kreipėsi daugiau nei milijonas Lietuvos ir užsienio šalių gyventojų. Daugiau nei 100 tūkstančių iš jų buvo gydyti ligoninėje. Per metus Kauno klinikose atlikta 60 tūkstančių operacijų. Skirtingų sričių medikų bendro darbo dėka diegiami nauji diagnostikos metodai, atliekamos unikalios operacijos. Kauno klinikų neurochirurgai 2013 m. pirmieji Lietuvoje lėtinio skausmo varginamam ligoniui implantavo nugaros smegenų stimuliatorių, gastroenterologai atliko pirmąsias storosios žarnos kapsulines endoskopijas. Įsibėgėja pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimai, atliekami kol kas vieninteliu Lietuvoje aparatu. PET tyrimai specialistams padeda geriau parinkti onkologinių ligų gydymo taktiką, praplečia širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikos galimybes.
Kartu su partneriais vykdomi ES lėšomis finansuojami projektai, investuojama į sergamumo ir mirtingumo nuo lėtinių neinfekcinių ligų mažinimą, infrastruktūros gerinimą ir specialistų mokymus. Įgyvendinant bendrą Lietuvos ir Šveicarijos projektą, gerinama pagalba nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Tarp trijų tūkstančių Kauno klinikose pasaulį išvydusių naujagimių yra ir išskirtiniai mažyliai – šiemet gimė ketvirtasis Lietuvoje, bet tik pirmas Kaune ketvertukas (3 berniukai ir mergaitė).
Nepaisant didėjančio pacientų srauto, nemažindamos teikiamų paslaugų apimties, Kauno klinikos metus baigia su teigiamu finansiniu balansu ir pasirengusios naujiems iššūkiams. Ateinančiais metais bus baigtas statyti ir pradės veikti naujas aukščiausio lygio traumų ir skubios pagalbos centras. Pacientai, kuriems reikalinga skubi pagalba, jos sulauks greičiau, pagerės teikiamų paslaugų kokybė ir prieinamumas. Į renovuotas patalpas persikels Onkologijos ir hematologijos klinika, veiklą pradės Kulautuvos reabilitacijos ligoninė.
トSvarbiausia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas laiku gautų reikalingą medicinos pagalbą, – sako prof. habil. dr. R. Jurkevičius, pabrėždamas, kad Kauno klinikų veikla ir toliau bus strategiškai planuojama. – Naujuosius metus pasitinkame susikaupę tolesniems darbams, pasirengę tarnauti pacientų gerovei.”

LSMU ligoninės Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnyba
Tel.: 8 646 89 474, 8 37 32 65 81
El. p. atstove.spaudai@kaunoklinikos.lt