Kalėdinis koncertas po Žydrosios paukštės sparnu
 
 
IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
 
Biudžetinė įstaiga. Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina, tel. (8 386) 5 22 33, faks. (8 386) 5 31 48,
el. paštas info@ignalina.lt, puslapis internete www.ignalina.lt,
a. s. Nr. LT774010043700050028, AB DNB bankas, kodas 40100.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 288768350
 
 
 
 
Pranešimas   spaudai                                                                                                   2013-12-27
 
                             
 
 
Gruodžio 26 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre tradiciškai pasveikinti geriausi rajono sportininkai, pasidžiaugta baigtu kultūros centro ir muziejaus pastatų modernizavimo projektu, o gausiai susirinkusiems ignaliniečiams dovanota spalvinga koncertinė programa – muzikinė pasaka “Žydroji paukštė”.
 
Ignaliniečius pasveikinęs meras Bronis Ropė visiems dėkojo už gražius darbus ir linkėjo sėkmingų ateinančių metų. Jis pasidžiaugė, kad ši kalėdinė šventė surengta atnaujintame kultūros centro pastate. Už sėkmingai atliktus projekto „Ignalinos kultūros centro pastato Ignalinos mieste, Ateities g. 43, energijos efektyvumo didinimas” statybos darbus meras padėką įteikė UAB „Evikonas” direktoriui Viktorui Lakinui. Buvo perkirpta simbolinė juostelė.
 
Prieš prasidedant šventiniam koncertui meras kartu su Kultūros ir sporto centro direktoriumi Darginu Mikėnu pasveikino  geriausius rajono 2013-ųjų metų sportininkus.
„Didžiuojamės jūsų pasiekimais ir dėkojame, kad garsinate Ignalinos vardą”,- sakė meras B.Ropė.
 
Geriausia 2013 metų rajono sportininke tapo biatlonininkė Gaudvilė Nalivaikaitė (Lietuvos jaunimo rinktinės narė, Pasaulio čempionato dalyvė, Šiaurės Amerikos vasaros biatlono čempionė, Baltijos biatlono taurės nugalėtoja, Europos čempionato dalyvė,  Latvijos čempionė, Lietuvos žiemos ir vasaros čempionatų nugalėtoja). Antrojoje ir trečioje vietoje – plaukikės Dovilė Mikoliūnaitė  ir Sara Aškinytė. Sportininkai vaikinai – Martynas Kliauga (kiokušin karate) ir Lukas Čepulis (biatlonas) – pasidalijo ketvirtą ir penktą vietas. Visi šie jauni ir perspektyvūs sportininkai buvo šiltai sutikti. Savo darbu bei pasiekimais jie nusipelno didžiausios pagarbos.
 
Po sveikinimų ir apdovanojimų prasidėjo koncertinė programa. Kalėdinis koncertas Ignalinoje turi gražias tradicijas ir visuomet yra labai laukiamas. Tai pats šilčiausias ir įspūdingiausias metų renginys, į kurį susirenka daugiausia žiūrovų. Organizatorių, o pirmiausia režisierės Jolantos Narbutaitienės, pastangomis kasmet sukuriamas nuostabus muzikos ir spalvų spektaklis. Šįkart – muzikinė pasaka „Žydroji paukštė” kvietė tikėti savo svajonėmis, gėrio ir grožio jėga. 
 
Žydrąją paukštę panorusiems surasti vaikams padėjo šviesos angelas, lydėjęs juos į atminimų šalį, gėrio ir tamsos pasaulius, mokęs suprasti paprastų daiktų esmę. Per šokį bandyta atskleisti ugnies, vandens, duonos ir pieno dvasią, pažvelgti į  praeitį ir ateitį. Vaikai susitiko savo mirusius senelius, pamatė dar negimusius vaikus, nukeliavo į žmogiškųjų malonumų kraštą bei išvydo, kokia graži ir tobula yra motinos meilė… Sugavę žydrąją paukštę jie galiausiai ją paleido, nes svajonės juk negalima įkalinti – ji turi būti laisva…
 
Pagrindinius vaidmenis atliko jaunieji IKI  teatro aktoriai Viltė Daubaraitė ir Grigorijus Orlovas. Svajones ant savo sparnų šokdama skraidino Žydrąją paukštę įkūnijusi Donata Šimkūnaitė. Puikiai vaidino ir dainavo Deimantė Malikėnaitė. Scenoje pasirodė ir įvairias spektaklio mintis meniškai perteikė Neringos Kirkilienės vadovaujami šokių kolektyvai „Viva”, Mamba” ir parengiamosios grupės mažieji „saldainiukai”, taip pat „Lelijėlės” kolektyvas (vad. Nijolė Žyginė) ir Rytietiško šokio studijos šokėjos (vad. Jelena Jusis). Kaip visada spalvingi ir linksmi buvo „Gajos” ir „Joručio” (vad. Elena Skripkauskienė) šokėjai. Širdis sušildė mažosios Gabrielės Zabulytės sudainuota „Širdelė”, sužavėjo naujas gimnazistų Dovydo Talijūno ir Eimanto Umbraso duetas. Linksmomis dainomis pradžiugino Justas Blaževičius ir Vaidas Utka, keletą teatrališkų dainų atliko ansamblis „Iš širdies” (vad. Loreta Kuksėnienė).
 
parengė Lina Kovalevskienė,
Ignalinos r. savivaldybės
atstovė ryšiams su visuomene,
Tel. (8 386) 52522,
Mob. (8 656) 70424
El.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt