„Kalėdinis festivalis” tęsia šventinę koncertų estafetę
„Kalėdinis festivalis” tęsia šventinę koncertų estafetę
 
Dešimtąjį „Kalėdinį festivalį” pradėjęs ir stulbinančių ovacijų sulaukęs pianistas Filipas Kopačevskis koncertų estafetę perdavė kitiems talentingiesiems muzikantams, kurie Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirodys iš karto po Naujųjų metų. Sausio 8 d. vyks tarptautinio Vladimiro Spivakovo fondo stipendininkų, o 9 d. – pianisto virtuozo Vladimiro Ovčinikovo koncertai.
 
Šventinis tarptautinio Vladimiro Spivakovo fondo stipendininkų koncertas
Vilniuje tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo stipendininkai Kristina Toroščina (smuikas), Valentinas Kočetkovas (perkusija) ir Romanas Kosiakovas (fortepijonas) koncertuos pirmą kartą. Jaunieji atlikėjai savo talentu jau spėjo pavergti ne tik savo gimtosios, bet ir daugelio užsienio šalių žiūrovus. Kiekvienas yra dalyvavęs ir tapęs nugalėtoju daugybėje tarptautinių konkursų, koncertavęs garsiose scenose su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Šį kartą jaunieji muzikai parengė specialią programą, kurioje skambės  J. S. Bacho, N. Paganinio, F. Vaksmano, E. Sežurnė, F. Šuberto, S. Rachmaninovo ir kitų kompozitorių kūriniai.
Dviejų dalių šventinis koncertas skiriamas fondo jubiliejinės sukakties – dvidešimtmečio – paminėjimui, todėl ypač aktualūs per fondo direktorę Lietuvoje Ireną Zacharovą perduoti Maestro V. Spivakovo sveikinimo žodžiai: „Aš džiaugiuosi, kad mūsų kūrybinis dialogas tampa tradiciniu, ir tai – geras ženklas, nes kultūra yra ta vienintelė sala, kurioje viešpatauja sutarimas, savitarpio supratimas ir iš tikrųjų draugiški santykiai – visa tai, be ko neįsivaizduojamas pasaulis. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano draugai iš Lietuvos, mano gerbiamieji kolegos, iš savo pusės daro viską, kas tik įmanoma, kad triumfuotų harmonija…”  
 
Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje – pasaulinio lygio pianistas
Kitą dieną, sausio 9-ąją, koncertuos pasaulinio lygio pianistas, Maskvos valstybinės akademinės filharmonijos solistas Vladimiras Ovčinikovas. Atlikėjas gastroliuoja didžiuosiuose Europos ir JAV miestuose su solinėmis programomis bei žymiausiais pasaulio simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Šį kartą V. Ovčinikovas fortepijono rečitalyje atliks rusų kompozitorių kūrinius: V. Riabovo „Angliškąją siuitą” (po apsilankymo Šv. Pauliaus katedroje Londone), sukurtą specialiai jam (2000 m.), S. Rachmaninovo 8 etiudus-paveikslus, visą . usorgskio fortepijoninį ciklą „Parodos paveikslėliai”.
V. Ovčinikovo kūrybinei karjerai ypatingai svarbiais tapo laimėjimai prestižiniuose tarptautiniuose pianistų konkursuose P. Čaikovskio Maskvoje (Rusija, 1982 m.) ir Lidse (Didžioji Britanija, 1987 m.), po kurių įvyko stulbinantis V. Ovčinikovo debiutas Londone, kur jis koncertavo Jos Didenybei Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II.
V. Ovčinikovas yra Maskvos valstybinės akademinės filharmonijos solistas (nuo 1995 m.), Rusijos Federacijos liaudies artistas (2005 m.), Maskvos centrinės muzikos mokyklos direktorius (nuo 2011 m.). Pastaruosius keletą metų V. Ovčinikovas dėsto fortepijono specialybę Karališkoje Šiaurės muzikos mokykloje Didžiojoje Britanijoje, nuo 2001-ųjų – Sakujo universitete Japonijoje ir nuo 2005-ųjų – Maskvos valstybinio M. Lomonosovo universiteto Menų fakultete kaip kviestinis fortepijono specialybės profesorius. V. Ovčinikovas yra daugelio prestižinių tarptautinių pianistų konkursų nugalėtojas, šiuo metu – P. Čaikovskio Maskvoje, Viano da Mottos Lisabonoje (Portugalija), Buzonio Italijoje, Šveningeino Hagoje (Nyderlandų Karalystė), „Petina” Tokijuje (Japinija), A. D. Artobolevskajos Maskvoje ir kitų – vertinimo komisijos narys.
Viso pasaulio laikraščiai mirga citatomis apie įspūdingą V. Ovčinikovo grojimą. „Tie, kurie bent vieną kartą girdėjo skambinant Vladimirą Ovčinikovą – patį subtiliausią ir ekspresyviausią pianistą – yra patyrę formos tobulumą, garso, išgaunamo pirštais ir intelektu, grynumą ir jėgą”, – toks atsiliepimas The Daily Telegraph žymia dalimi atspindi ryškų ir originalų garsiosios Neigauzo mokyklos įpėdinio atlikimo meną.
 
„Kalėdinio festivalio” organizatorių inf.