Geležinkelio statybų apsuptyje atsidūrę gyventojai neliks be pagalbos
Europinės vėžės geležinkelio linijos “Rail Balticaヤ tiesimo darbai sutrikdė Vingytės kaimo (Kauno r.) gyvenimo ritmą. Po Naujųjų metų statybininkai ketina rekonstruoti geležinkelio viaduką ir laikinai uždaryti po juo esančią įvažą. Iš kitų pusių vietovę supa Jiesios upė, miškai ir pelkės.
Viaduko rekonstrukcijos darbus planuojama užbaigti maždaug per tris mėnesius.
Šiandien Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas aptarė situaciją su AB “Lietuvos geležinkeliaiヤ filialo “Kauno geležinkelių infrastruktūraヤ vadovu Olegu Slepakovu.
Susitikime dalyvavusi Rokų seniūnė Dalė Žekienė pasakojo, kad soduose esančioje teritorijoje gyvena 40 šeimų, jose yra 25 mažamečiai vaikai, esama ir garbaus amžiaus asmenų, kuriems gali prireikti pagalbos. Uždarius įvažą, nuo geležinkelio viaduko iki artimiausio namo molingu keliu tektų klampoti mažiausiai kilometrą.
Seniūnė patikino, kad situacija Vingytės kaime yra sudėtinga: keliai labai patižę, o į statų šlaitą sunku įkopti net pėsčiomis.
“Reikia daryti viską, kad žmonės patirtų kuo mažiau nepatogumų. Geležinkelio tiesėjai turėtų kalbėti apie kompensaciją – vietinių kelių sutvarkymąヤ, – kalbėjo meras V.Makūnas.
O.Slepakovas pažadėjo, kad, esant būtinybei, specialusis transportas – ugniagesių ir greitosios medicinos pagalbos automobiliai bus praleidžiami. Gyventojai galės palikti savo automobilius specialioje saugomoje aikštelėje.
“Kauno geležinkeliųヤ vadovas taip pat žadėjo vesti derybas su generaliniu rangovu bendrove “Hidrostatybaヤ, kad ant sankasos šlaito būtų įrengti betoniniai laiptai.
Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis siūlė visoms suinteresuotoms pusėms kruopščiai išnagrinėti visas galimybes, kaip pagerinti žmonių gyvenimo kokybę.
Būtų galima įrengti įvažą per kitą sodų bendriją arba pastatyti naują tiltą per Jiesią, tačiau tam reikia daug lėšų. Statyti pantoninį tiltą – abejotina idėja, nes Jiesia ties Vingytės kaimu pakankamai srauni.
Vietos gyventojų siūlymui įrengti laikiną pervažą per bėgius “Lietuvos geležinkeliųヤ vadovybė nepritaria – tokia pervaža, jų įsitikinimu, būtų labai nesaugi.
Vingytės kaimas įsikūręs visai šalia miesto, o į sodus vedantis kelias yra Kauno miesto savivaldybės teritorijoje, todėl spręsti susidariusią situaciją reikės ir “Lietuvos geležinkeliųヤ, ir dviejų savivaldybių sutarimo.
“Rail Balticaヤ – tarptautinės reikšmės objektas, tačiau nepamirškime, kad šalia jos gyvena žmonėsヤ,-  pabrėžė meras V.Makūnas.