Gautas statybos leidimas svarbiausiam “LitPol Link” jungties įrenginiui
Pranešimas žiniasklaidai
Vilnius, 2013 m. gruodžio 23 d.
Užbaigtas elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos トLitPol Link” projektavimo etapas – gautas leidimas statyti nuolatinės srovės intarpą. Kiti statybos leidimai, apimantys elektros perdavimo linijos statybą ir Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukciją gauti per 2013 metus. Matomi トLitPol Link” jungties statybos darbai prasidės 2014 m. pavasarį.
トNuolatinės srovės intarpas prie Alytaus – unikalus technologinis įrenginys, kurio plotas prilygsta trims futbolo aikštėms. Tai didžiausias ir brangiausias トLitPol Link” jungties elementas”, – sakė Karolis Sankovski, トLitgrid” generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginiams projektams.
トNorėtume padėkoti už konstruktyvų ir dalykišką bendradarbiavimą Alytaus rajono savivaldybei ir kitoms techninį projektą vertinusioms institucijoms, ir džiaugiamės, kad 2014-uosius pradėsime visiškai užbaigę トLitPol Link” jungties projektavimo etapą”, – sakė   K. Sankovski.
Ruošiantis jungties statyboms, šiuo metu vyksta Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcija. 2014 m. pradžioje netoliese bus pradėta svarbiausio トLitPol Link” įrenginio – nuolatinės srovės intarpo statyba. Elektros energiją nuolatinės srovės intarpu bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą.
Nuolatinės srovės intarpą Alytaus pastotėje statys pasaulinė technologijų įmonė ABB, kuri šių metų vasarį laimėjo トLitgrid” rengtą tarptautinį konkursą. Intarpo statybų vertė – 288 mln. litų. Įrenginyje elektros srovei pakitus iš kintamos į nuolatinę ir iš nuolatinės vėl atgal į kintamą, įtampa bus keičiama iš 400 kV į 330 kV ir atvirkščiai. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos.
Naudojantis elektros jungtimi トLitPol Link” per Lenkiją bus sudarytos techninės galimybės elektros mainams su Vakarų Europos elektros energetikos sistemomis. Preliminari Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamo トLitPol Link” projekto vertė – 1,2 mlrd. litų.
Daugiau informacijos:
Laura Šebekienė
トLitgrid” Komunikacijos vadovė
Tel. 8 5 278 2428, 8 693 65377
El. paštas laura.sebekiene@litgrid.eu