Finansų ministras V. Šapoka su EBPO atstovais aptarė fintech, blockchain technologijų bei „žaliųjų” finansų plėtrą

Finansų ministras V. Šapoka su EBPO atstovais aptarė fintech, blockchain technologijų bei „žaliųjų” finansų plėtrą

 

2019 01 30

 

Finansų ministras Vilius Šapoka Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos būstinėje, susitiko su Gregu Medcraftu, EBPO Finansų ir įmonių reikalų departamento direktoriumi. Jie aptarė klausimus, susijusius su fintech, blockchain, tvariais finansais bei jų plėtra ir perspektyvomis Lietuvoje.

 

„EBPO didelį dėmesį skiria projektams, kurie grįsti fintech, blockchain technologijomis, todėl ateityje matome daug galimybių bendradarbiauti su EBPO ekspertais, gerinant sąlygas verslui augti Lietuvoje”, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

 

Susitikime taip pat buvo diskutuojama apie konkrečius projektus, kurie gali buti įgyvendinami viešajame sektoriuje.

 

„Žalieji” finansai – naujas iššūkis bei galimybė Europai ir Pasauliui. Projektų, susijusių su klimato kaita finansavimas tampa ne tik madinga, bet ir būtina kryptimi, kalbant apie tvarų ekonomikos augimą”, – teigia finansų ministras.

 

Susitikimo metu buvo sutarta bendradarbiauti, tobulinant teisinę aplinką, kuriant naujus finansinius instrumentus, įtraukiant ir edukuojant visuomenę.

 

 

 

EBPO – tai 36 valstybes vienijanti tarptautinė organizacija, įkurta 1961 metais JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, vienijusios Europos šalis bendram tikslui – atstatyti po II pasaulinio karo sugriautą ekonomiką. Organizacijos centrinė būstinė įsikūrusi Paryžiuje. Lietuva EBPO nare tapo 2018-ųjų liepos 5 dieną.

 

Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus makroekonomikos, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacijų srityse.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>