“Facebook” viešinami atostogų planai – švyturys vagims, perspėja saugos ekspertai
Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. gruodžio 20 d.
Lietuvos gyventojų pamėgtame socialiniame tinkle トFacebook” viešinami atostogų planai yra ryškus švyturys vagims, artėjant jų トsezonui”, sako didžiausios šalyje saugos sprendimų bendrovės トG4S Lietuva” ekspertai. Su tuo sutinka ir aktyvūs socialinių tinklų naudotojai.
Interneto konferencijų トLogin” organizatorius Arnoldas Rogoznyj sako, kad svarbu žinoti kiekvieno naudojamo socialinio tinklo privatumo ir saugumo nustatymus.
トJei nieko neslepi ir dalijiesi visomis asmeninio gyvenimo detalėmis, žinoma, tai gali sukelti pavojų. Naudojantis socialiniais tinklais vertėtų pasidomėti, kokia yra jų privatumo politika: sugaišus truputį laiko, įmanoma nustatyti paskyros parametrus taip, kad nepageidaujami, nepažįstami asmenys jūsų skelbiamos informacijos nematys. トFacebookヤ vartotojams suteikia pasirinkimo laisvę, kiek norima afišuotis”, – patarė A. Rogoznyj.
Vieno didžiausių Lietuvos kelionių organizatoriaus TEZ TOUR atstovė Inga Aukštuolytė pastebėjo, kad keliautojai tampa aktyviais socialinių tinklų naudotojais, tačiau patarė kelionių įspūdžiais dalytis tik grįžus.
トNesinorėtų, kad pavyzdžiui, žinios, jog visą savaitę su šeima slidinėsite Austrijoje, pasiektų turinčius blogų ketinimų. Visiems rekomenduojame atostogų įspūdžiais dalintis atsakingai, geriausia jau grįžus namo”, – sakė TEZ TOUR Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė I. Aukštuolytė.
トG4S Lietuva” ekspertai pastebi kelis vagių トaktyvumo” sezonus metuose, ir žiemos šventės, deja, yra vienas jų.  Statistika liūdna – žiemos atostogų metų vagysčių iš būstų padaugėja, o tamsūs žiemos vakarai tampa puikia priedanga vagims.
トŠiais interneto, išmaniųjų telefonų ir socialinių tinklų laikais dalytis asmenine informacija tapo lengviau nei bet kada anksčiau. Vartotojai mėgsta dalytis fotografijomis, o jose – matoma ir namų aplinka, vieta. Lietuvos gyventojai dar nėra visiškai įsisąmoninę asmens domenų privatumo internete klausimų ir dėl to sau gali labai pakenkti”, – sakė bendrovės トG4S Lietuva” Saugos sprendimų departamento vadovas Vidas Kšanas.
トG4S Lietuva” ekspertai pastebi, kad tautiečiai トFacebook” publikuoja ne tik nuotraukas, bet neretai nurodo ir tikslų laiką, kada bus išvykę. Saugos specialistai perspėja, kad tokiais veiksmais gyventojai suteikia vagims labai naudingos informacijos.
Anot A. Rogoznyj, トproto riboseヤ galima dalytis norima informacija, tačiau tai yra kiekvieno asmeninis reikalas.
トNors トFacebookヤ galima pamatyti, jog esi, tarkime, išvykęs, tačiau tai dar nepasako, ar namie kas nors yra likę, ar gyveni vienas ar su kažkuo. Pats, asmeniškai, labai privačių gyvenimo būdo detalių, namų ar asmeninio turto nemėgstu demonstruoti”, – sakė A. Rogoznyj.
Net ir tinkamai suderinus saugumo nuostatas, ekspertai pataria nepamiršti atsargumo, nes dešimtims ar šimtams draugų pranešti tikslius išvykos planus nėra gera mintis – šiai informacijai pasklidus, ji gali pasiekti ir vagišius.
Apie トG4S”
Grupė トG4S” veikia 125 pasaulio valstybių ir teikia plataus spektro paslaugas: nuo privačių, komercinių patalpų, teritorijų ir automobilių elektroninės, fizinės objektų bei asmenų saugos iki inkasavimo, pinigų, vertybių pervežimo. Grupės įmonės visame pasaulyje atlieka ir itin rizikingų objektų, tokių kaip atominės elektrinės, oro uostai, kalėjimai apsaugą. Bendrovė turi klientų įvairiuose sektoriuose: nuo valstybinių institucijų iki stambių pramonės, energetikos kompanijų, uostų.
Daugiau informacijos:
Dalia Jaruševičiūtė
Tel. +370 5 2755880
El.p. dalia.jaruseviciute@lt.g4s.com
www.g4s.lt