ESTAS PER LIETUVĄ GABENO DU PRABANGIUS, ĮTARIAMA, VOKIETIJOJE PAVOGTUS AUTOMOBILIUS
Savanorių pr. 2, LT-03116, Vilnius; tel. (8~5) 271 93 08, (8~5) 271 93 10,
faks. (8~5) 271 93 04; anoniminis nemokamas pasitikėjimo tel. (8~800) 10 112
el. paštas: rvp@pasienis.lt           http://www.pasienis.lt
  2013-12-30      
Lazdijų rinktinės pasieniečiai šeštadienį sulaikė tris, įtariama, vogtus automobilius. Vokietijoje pavogtus prabangius šiemet ir 2012 m. pagamintus ,,Range Rover Sport” ir ,,Jaguar Discovery 4″ gabeno Estijos pilietis.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai – Marijampolė, sustabdė automobilį トDAF” su tentu dengta priekaba. Ką tik iš Lenkijos įvažiavusią transporto priemonę vairavo 40-metis Estijos pilietis.
Priekaboje pasieniečiai išvydo du prabangius automobilius be numerių, kaip vėliau paaiškėjo, šių metų liepą pagamintą ,,Range Rover Sport” ir praėjusių metų vasarį pagamintą ,,Jaguar Discovery 4″. Mašinų dokumentų estas neturėjo.
Netrukus Kalvarijos pasieniečiai išsiaiškino, kad abu priekaboje gabenami automobiliai, įtariama, gruodžio 13 d. buvo pavogti Vokietijoje.
VSAT Lazdijų rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vairuotojas po apklausos paleistas. トDAF” su priekaba ir joje gabenti automobiliai saugomi Kalvarijos užkardoje.
Dar vieną vogtą mašiną šeštadienį sulaikė Kybartų kontrolės punkte dirbę VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai. Jie patikrino š Kaliningrado srities įvažiuojančio automobilio ,,Mitsubishi Montero Sport” su rusiškais numeriais ir jo vairuotojo, 44-erių Rusijos piliečio, dokumentus. Nustatyta, kad 1998 m. pagaminto ,,Mitsubishi Montero Sport” kaip, įtariama, vogto paiešką praėjusių metų gegužę paskelbė Latvijos teisėsaugininkai.
Ir šiuo atveju dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rusas vairuotojas buvo sulaikytas, tačiau vėliau paleistas. Jo vairuotas automobilis saugomas Lazdijų rinktinės Lieponos užkardoje.
Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 98 automobilius, kurie, įtariama buvo pavogti.
 

VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas     Giedrius Mišutis
 
 
271 9308