EP naujienlaiškis

EP naujienlaiškis

 

Europos Parlamentas

Biuras Lietuvoje

 

 

 

 

Naujienlaiškis – 2019 01 21

 

Šią savaitę Europos Parlamento komitetai balsuos dėl vartotojų teisių apsaugos, nesąžiningos prekybininkų praktikos ribojimo taisyklių, garantijų nukentėjusiems eismo įvykiuose, struktūrinės ES paramos reformos, taip pat gyvulių gerovės ir vandens naudojimo žemės ūkyje. Detalesnė informacija – žemiau.

 

 

 

 

 

Nesąžininga prekybininkų praktika

EP Žemės ūkio komitetas trečiadienį nuo 17 val. Lietuvos laiku balsuos dėl nesąžiningos prekybos praktikos tarp maisto tiekėjų ir prekybininkų draudimo. Pagal naujausias taisykles, kurios jau suderintos su ES Taryba, ketinama uždrausti pavėluotą prekybininkų mokėjimą už gendančius maisto produktus, užsakymų atšaukimą paskutinę minutę, vienašališką arba atgaline datą atliktą sutarčių sąlygų keitimą, reikalavimą, reikalavimą iš tiekėjų sumokėti už sugadintus produktus ir kt. Šiomis taisyklėmis siekiama apsaugoti ES ūkininkus ir maisto produktų pramonės įmones. Ši apsauga galiotų įmonėms, kurių metinė apyvarta neviršija 350 mln. Eur.

Teisės akto priėmimo raida

 

 

 

Vartotojų apsauga

EP Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas antradienį apie 10.15 val. Lietuvos laiku balsuos dėl ES vartotojų teisių apsaugos taisyklių atnaujinimo. Numatomos sankcijos už plačiai paplitusius pažeidimus, skatinama skaidresnė internetinė prekyba (pavyzdžiui, parduotuvių reitingų ir apžvalgų srityje), vartotojų, naudojančių nemokamas skaitmenines paslaugas, pavyzdžiui, socialinę mediją arba programėles, apsauga, taip pat apibrėžiami nepageidaujami apsilankymai ir komercinės ekskursijos.

Pranešėjo Danielo Daltono pranešimo projektas

 

 

 

 

 

Garantijos nukentėjusiems keliuose

Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas antradienį apie 11 val. Lietuvos laiku balsuos dėl naujų motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo taisyklių, kuriomis siekiama geriau apsaugoti nukentėjusių kelių eismo įvykiuose teises. Į pasiūlymus įeina kompensacijos nukentėjusiems draudimo bendrovės bankroto atveju, minimali žalos atlyginimo suma bei patikrinimai draudimo neturintiems vairuotojams.

Pranešėjos Ditos Charanzovos pranešimo projektas

 

 

 

Struktūrinės paramos reforma

Regioninės plėtros komitetas antradienį nuo 10 val. Lietuvos laiku balsuos dėl taisyklių valstybėms, 2021-2027 m. gausiančioms paramą iš pagrindinių ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo ir kitų), atnaujinimo. Šie fondai apima maždaug pusę viso ES biudžeto.

Pranešėjų Andrey Novakov ir Constanze Krehl pranešimo projektas

#Šįkartąbalsuosiu

 

 

 

 

Pakartotinis vandens naudojimas

 

EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas antradienį apie 11 val. Lietuvos laiku balsuos dėl teisės akto pasiūlymo, kuriuo siekiama paskatinti pakartotinį vandens naudojimą laukų drėkinimui ir taip kovoti su klimato kaita bei sumažinti geriamojo vandens trūkumą. Pasiūlyme numatyti pakartotinai naudojamo vandens kokybės standartai, siekiant užtikrinti, kad šis vanduo būtų saugus.

Pranešėjos Simonos Bonafe pranešimo projektas

 

 

 

Pervežamų gyvulių gerovė

 

Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl netinkamo elgesio pervežant gyvulius, EP Žemės ūkio komitetas trečiadienį turėtų priimti ataskaitą dėl dabartinės padėties ir paraginti ES valstybes geriau taikyti esamas taisykles, tinkamai nubausti pažeidėjus ir ieškoti būtų, kaip sumažinti gyvulių pervežimo laiką.

Pranešėjo Jorn Dohrmann pranešimo projektas

 

 

 

 

 

Robertas Pogorelis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

 

+ 370 5 212 1530

+ 370 689 53306

robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

 

 

 

 

Dovaidas Pabiržis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

+ 370 5 2120766

+ 370 685 51121

dovaidas.pabirzis@europarl.europa.eu

 

 

 

Atsisakyti naujienlaiškio

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>