Dėl verslininkų finansinės paramos „valstiečių” kandidatui socialdemokratai kreipiasi į STT

Dėl verslininkų finansinės paramos „valstiečių” kandidatui socialdemokratai kreipiasi į STT

2019-01-16

Pranešimas žiniasklaidai

Dėl verslininkų finansinės paramos „valstiečių” kandidatui socialdemokratai kreipiasi į STT

Socialdemokratai kreipiasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir prašo įvertinti, ar uostamiesčio verslininkų finansinė parama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LŽVS) partijos kandidatui į Klaipėdos merus Arvydui Vaitkui nėra atviros politinės korupcijos atvejis.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas susiklosčiusią situaciją, kuomet rinkimuose dalyvaujantis valstybės įmonės vadovas maloninamas verslininkų pinigais, vadina „klasikine oligarchizacijos schema”.

„Valstybinės įmonės vadovas, po savo sparneliu glaudžiantis uoste veikiančias ir nuo jo sprendimų nemažai priklausančias įmones, susirenka iš tų įmonių vadovų pinigus rinkimams, pačius įmonių vadovus ir jų šeimos narius įtraukia į rinkimų sąrašus, galiausiai žygiuoja į rinkimus po vėliava politinės partijos, kuri žadėjo skaidrumą. Tai ne Vyriausiosios rinkimų komisijos, o STT reikalas”, – sako G. Paluckas.

Socialdemokratai STT prašo įvertinti, ar šioje schemoje nėra atviros korupcijos požymių.

Kaip skelbia portalai LRT.lt ir 15min.lt, Ramūno Karbauskio vadovaujama partija jau susirinko aukų už 174 tūkst. eurų: 130 tūkst. eurų yra partijos pinigai, o likusią sumą – 44 tūkst. eurų – partijai paaukojo tarpusavyje verslo santykiais susiję asmenys, užsiimantys baltarusiškų trąšų krova bei pervežimu. Susijusių verslininkų grupė LVŽS skyrė maksimalias leidžiamas aukas.

Klaipėdos uoste dirbančių verslo įmonių vadovai rėmė ne partiją, o „Klaipėdos komandą”. Ją subūrė uostamiesčio mero posto siekiantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius A. Vaitkus.  Šis į rinkimus eina su LVŽS. Maksimaliai leistinomis sumomis partiją parėmę verslininkai yra A. Vaitkaus sąraše. Visų jų veikla susijusi su Klaipėdos valstybinių jūrų uostu.

Daugiau informacijos:

Justinas Argustas

LSDP komunikacijos skyrius

Mob. tel. +37067506667

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>