ŽUDIKAI KALTĘ VERTĖ ALKOHOLIUI
Paskelbta. Pirmadienis, 2013-05-27
2013 metų gegužės mėnesį į Vilniaus apygardos teismą perduota ikiteisminio tyrimo medžiaga pagal nusikaltimo požymius, atitinkančius LR baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d.( nužudymas). 2012 m. gegužės 26 d. apie 9 val. į Vilniaus aps. VPK Širvintų rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo poskyrį paskambinęs pilietis pranešė, kad grįžęs namo rado negyvą savo giminaitį. Nuvykus į įvykio vietą Širvintų kaimo name buvo akivaizdu, kad šalia lovos ant grindų gulintis vyriškis mirė ne sava mirtimi. Nors namo šeimininkas bandė klaidinti tyrėjus apsimesdamas, kad apie įvykį nieko nežino, Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai gana greit išnarpliojo šį nusikaltimą.
Pasirodo, kad ne vieną dieną girtavusi grupė asmenų – 4 vyriškiai ir nepilnametė mergina – praėjusių metų gegužės 25 d. girtavo name, kuriame pas giminaitį  ir gyveno M. J., gim. 1971 m. Išgertuvių metu kilo konfliktas dėl neva pavogtų cigarečių ir pinigų. Girti vyrai ir nepilnametė mergina ėmė mušti sunkiai vaikščiojusį M. J. Įvykdžiusi egzekuciją, kompanija toliau girtavo, kol užmigo. Rytą grįžo namo šeimininkas ir taip pat ėmė gerti alkoholinius gėrimus su vienu iš įtariamųjų. Apie 9 val. ryto namo šeimininkas norėjo pasiūlyti išgerti ir M. J., ir tik tada pastebėjo, kad šis negyvas.
Pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 2 ir 6 punktus nužudymas įvykdytas prieš bejėgiškos būklės žmogų, kankinant ar kitaip itin žiauriai. Auka buvo mušama įvairiais būdais, ekspertai nustatė ne mažiau kaip 42 smūgius į įvairias kūno vietas, dėl ko M. J. ir mirė. 
Kartu su šeimininku gėręs įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę tą pačią gegužės 26 d. Likusieji keturi smurtautojai, bandydami išvengti atsakomybės ir pasislėpti, pabėgo į Ukmergę ir apsigyveno viešbutyje. Tuo metu nepilnametės motina jau buvo pranešusi apie dukters dingimą. Gegužės 27d. pareigūnai nustatė bėglių buvimo vietą. Vyrai buvo sulaikyti ir uždaryti į Ukmergės areštinę, o nepilnametė atiduota motinai.  
 
Nusikaltimas ištirtas, kaltinamieji nužudymu laukia atpildo, o pats nusikaltimas stebina savo žiaurumu ir beprasmiškumu. Visų kaltinamųjų biografijos ir gyvenimiškos patirtys gana komplikuotos. Trys kaltinamiejiyra teisti nuo 1 iki 4 kartų. Vienas iš žudikų, 27 m. – teistas 3 kartus už vagystes ir 1 kartą – už seksualinį prievartavimą, vyriausias – 32 metų kaltinamasis – teistas 2 kartus už plėšimą ir už vagystę. Jauniausias iš vyrų – dvidešimtmetis –  teistas už seksualinį prievartavimą. Žudikų amžiaus vidurkis – 26 metai. Visi vyrai seniai niekur nedirba, nuolat girtauja. Nepilnametė mokosi vyresnėse klasėse, yra iš socialinės rizikos šeimos, pati įrašyta į policijos profilaktinę įskaitą. Dėl savo įvykdyto žiauraus nusikaltimo visi įtariamieji kaltino alkoholį.